ارزیابی مرکز پژوهش‌های مجلس از لایحه موافقتنامه همکاری‌های امنیتی ایران و بلاروس

© Fotolia / Curioso Photographyپرداخت تسهیلات کرونایی به کارگاه های آسیب دیده در ایران + جزئیات
پرداخت تسهیلات کرونایی به کارگاه های آسیب دیده در ایران + جزئیات  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.02.2022
اشتراک
مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به روابط تاریخی سازنده و وجود دغدغه‌ها و چالش‌های مشترک میان ایران و بلاروس، همکاری‌های امنیتی دو کشور می‌تواند ضمن تقویت توان دو کشور در مقابله با چالش‌های امنیتی، موجب تسهیل و توسعه روابط آنها در سایر حوزه‌ها شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، دفتر مطالعات سیاسی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارش کارشناسی خود "لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری بلاروس در زمینه همکاری‌های امنیتی" را مورد بررسی قرار داد.
این گزارش افزود: این لایحه زمینه‌های همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و بلاروس را شامل مبارزه با موضوعاتی چون مواد مخدر، اعتیاد، قاچاق کالا، جعل اوراق بهادار دولتی و اسناد با ارزش دیگر، فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی، قاچاق سلاح و مهمات، جرائم سازمان یافته فراملی، قاچاق انسان، جرائم رایانه‌ای و هر فعالیت غیرقانونی دیگر دانسته است.
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و ولادیمیر ماکی وزیر خارجه بلاروس - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.09.2021
ملاقات وزرای خارجه ایران و بلاروس
دفتر مطالعات سیاسی مرکز پژوهش‌های مجلس تصریح کرد: براساس مقدمه توجیهی، هدف این لایحه برقراری همکاری‌های امنیتی متقابل میان ایران و بلاروس به ویژه در زمینه جرائم سازمان یافته فراملی و توسعه و ارتقای سطح مناسبات بین دو دولت است.
این گزارش تاکید کرد: با توجه به روابط تاریخی سازنده و وجود دغدغه‌ها و چالش‌های مشترک میان دو کشور، همکاری‌های امنیتی ایران و بلاروس می‌تواند ضمن تقویت توان دو کشور در مقابله با چالش‌های امنیتی، موجب تسهیل و توسعه روابط آنها در سایر حوزه‌ها شود.
اظهارنظر کارشناسی دفتر مطالعات سیاسی مرکز پژوهش‌های مجلس با عنوان "اظهارنظر کارشناسی: لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری بلاروس در زمینه همکاری‌های امنیتی" با شماره مسلسل ۲۶۰۱۸۰۸۲ به بررسی ابعاد مختلف این لایحه از منظر قانونی و کارشناسی پرداخته است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала