تمرینات تنفسی برای سریع به خواب رفتن

CC0 / Pixabay / معرفی غذاهایی که باعث بی خوابی می شوند
معرفی غذاهایی که باعث بی خوابی می شوند - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.02.2022
Telegram
هیلی پرلوس، روان‌شناس و الکس دیمیتریو، کارشناس خواب ، تعدادی تمرینات ساده تنفسی را ذکر کرده‌اند که به شما کمک می‌کند آرام شده و سریع به خواب بروید.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه The Sun، پرلوس توصیه می کند تنفس دیافراگمی یا تنفس شکمی تمرین شود . برای انجام این کار، باید راحت بنشینید، یک دست خود را روی سینه و دست دیگر را زیر دنده های خود قرار دهید. دم باید از طریق بینی و بدون حرکت قفسه سینه باشد و به معده امکان دهد به آرامی دست شما را تکان دهد. شما باید از طریق دهان بازدم کنید، لب های خود را به صورت لوله جمع کرده و با دست کمی روی شکم خود فشار دهید تا هوا به بیرون برود. روانشناس پیشنهاد می کند که این تمرینات را 10 بار تکرار کنید.
این نوشیدنی عالی را پیش از خواب بنوشید
 - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.01.2022
این نوشیدنی عالی را پیش از خواب بنوشید
روش دیگر تنفس بر اساس سیستم 4-7-8 است. باید از طریق بینی نفس بکشید، چهار ثانیه بشمارید و سپس نفس خود را به مدت هفت ثانیه حبس کنید. باید به مدت هشت ثانیه نفس خود را بیرون دهید و صدای سوت را از طریق لب های جمع شده خود ایجاد کنید.
پرلوس همچنین پیشنهاد کرد تنفس متناوب از سوراخ بینی امتحان شود. برای این تمرین، باید هر سوراخ بینی را با انگشتان خود به نوبت ببندید و از طریق دیگری نفس بکشید.
الکس دیمیتریو، روانپزشک و پزشک خواب توجه را به تکنیک تنفس مربعی جلب کرد. برای انجام این کار، باید در هر مرحله تا چهار بشمارید - در حین دم، نگه داشتن نفس، بازدم و نگه داشتن مجدد آن.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала