پیگیری وزیر خارجه ایران نسبت به تحولات اوکراین

© Photo / IRNAحسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران
حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.02.2022
اشتراک
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، روز سه شنبه تازه ترین تحولات سیاسی اوکراین و اوضاع ایرانیان مقیم این کشور را از سفیر ایران در اوکراین جویا شد.
به گزارش اسپوتنیک، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران، بعد از ظهر روز سه‌ شنبه، به دنبال پیشبینی‌ های قبلی انجام‌ شده در وزارت امور خارجه در خصوص تحولات اوکراین و رصد آخرین وضعیت مربوط به ایرانیان مقیم در آن کشور از طریق تشکیل ستاد ویژه‌ ای به این منظور، در یک گفتگوی تلفنی با سفیر جمهوری اسلامی ایران در اوکراین از آخرین وضعیت تحولات داخلی و به‌ ویژه اوضاع ایرانیان مقیم و ازجمله دانشجویان ایرانی در حال تحصیل در این کشور کسب اطلاع کرد.
امیرعبداللهیان در این گفتگوی تلفنی همچنین توصیه‌ های لازم در خصوص ایرانیان مقیم و ارائه هرگونه خدمات لازم از سوی سفارت ایران در کی‌یف در صورت برقراری شرایط بحرانی در این کشور را مورد تاکید قرار داد.
رئیس دستگاه دیپلماسی ایران روز گذشته نیز در گفتگوی تلفنی با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه، در خصوص اوضاع فعلی و مخاطرات ناشی از هرگونه افزایش بحران در این منطقه تاکید و بر حل و فصل اختلافات فی‌ مابین روسیه و اوکراین از طریق مسالمت‌ آمیز تصریح کرده بود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала