سوء قصد به جان ولیعهد عربستان سعودی

© AFP 2023 / FAYEZ NURELDINE سوء قصد به جان ولیعهد عربستان سعودی
سوء قصد به جان ولیعهد عربستان سعودی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.02.2022
اشتراک
منابع رسانه‌ ای بین‌ المللی روز سه‌ شنبه فاش کردند که ولیعهد سعودی از یک سوء قصد در چند روز گذشته جان سالم به در برده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از پرتال خبری یمن، منابع خبری تایید کردند که محمد بن سلمان در یکی از کاخ های سلطنتی در ریاض پایتخت عربستان سعودی مورد سوءقصد قرار گرفته است.
گفته شده، که یکی از نگهبانان کاخ به کاروان بن سلمان در هنگام بازدید از کاخ تیراندازی کرد که نشان می‌دهد او به طور معجزه آسایی از سوء قصد جان سالم به در برده است.
خاطرنشان باید شد که مقامات سعودی به دلایل مربوط به وضعیت سلطنت نسبت به این حادثه ملاحظاتی داشتند، اما به گفته آژانس های بین المللی، منابع شاهزاده در خاندان حاکم این حادثه را با اظهارات محرمانه مقامات آمریکایی تأیید کردند.
شبکه ۱۲ اسرائیل: بن سلمان برای عادی سازی روابط با اسرائیل آماده می شود - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.02.2022
شبکه ۱۲ اسرائیل: بن سلمان برای عادی سازی روابط با اسرائیل آماده می شود
ناظران معتقدند که شاهزادگان خاندان حاکم سعودی در پس سوء قصد به قتل بن سلمان هستند و خاطرنشان کردند که مخالفت های گسترده ای در دربار سلطنتی با به دست گرفتن زمام قدرت توسط بن سلمان وجود دارد.
محمد بن سلمان در هفته های گذشته از دیدگان ناپدید شده بود، زیرا او نشست سه جانبه خلیج فارس در امارات را پس از قرار گرفتن در معرض حملات یمن و همچنین غیبت برای حضور در پکن در مراسم افتتاحیه بازی های المپیک از دست داد.
خاندان حاکم در عربستان سعودی همزمان با انتشار اخباری مبنی بر روی کار آمدن قریب الوقوع ولیعهد بن سلمان بر این کشور، شاهد مبارزات خونین و مرگبار برای کنترل تاج و تخت است.
برادر ولیعهد عربستان بندر بن سلمان، به یکی از افسران گارد سلطنتی وعده اعطای ١٠ میلیون ریال سعودی برای ترور بن سلمان داده بود. این به معنای آن است که عربستان با یک جنگ قبیله‌ ای مواجه است.
طبق این گزارش بن سلمان پس از دستگیری این افسر و بازداشت برادرش اقدام به افزایش تعداد افراد گارد سلطنتی کرد و یک یگان ویژه امنیت برای محافظت از خود تعیین کرد.
محمد بن سلمان ولیعهد سعودی مخالفان بسیاری در عربستان دارد و حتی این مخالفان در بین افراد کاخ سلطنتی نیز حضور دارند. اقدامات بن سلمان و کودتا علیه محمد بن نایف ولیعهد سابق از جمله دلایل تشدید مخالفت‌ ها علیه بن سلمان است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала