واشنگتن پُست: درگیری شدید بین نمایندگان روسیه و آمریکا در سازمان ملل

© Sputnik / Nancy Siesel /  مراجعه به بانک تصاویر واشنگتن پُست: درگیری شدید بین نمایندگان روسیه و آمریکا در سازمان ملل
واشنگتن پُست: درگیری شدید بین نمایندگان روسیه و آمریکا در سازمان ملل - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.02.2022
Telegram
واشنگتن پُست اعلام کرد: شدیدترین درگیری در سال های اخیر بین نمایندگان دائم روسیه و ایالات متحده در سازمان ملل رخ داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از واشنگتن پُست، درگیری لفظی بین واسیلی نبنزا و لیندا توماس گرینفیلد نمایندگان دائم روسیه و آمریکا در سازمان ملل متحد در جریان نشست شورای امنیت درباره بحران اوکراین به شدیدترین درگیری در سال های اخیر تبدیل شده است.
به گفته این نشریه، دیپلمات روس از سخنان همکار آمریکایی خود مبنی بر اینکه مسکو در تلاش است اوکراین و غرب را متجاوز معرفی کند و در نتیجه بهانه ای برای "تهاجم" به دست آورد، به شدت خشمگین شد.
نبنزیا گفت که واشنگتن خود با اتهامات نادرست خود باعث تشدید تنش می شود. این روزنامه به نقل از او گفت: شما منتظرید که این اتفاق بیفتد، انگار می خواهید حرف هایتان به واقعیت تبدیل شود. این نماینده دائم همچنین کشورهای غربی را به به قدرت رساندن "نازی های خالص" در کشورهای هم مرز با روسیه و همچنین "تجلیل از کسانی که در کنار هیتلر جنگیدند" متهم کرد.
بوریس جانسون: به هر نوع حمله به اوکراین هشدار می دهیم - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.02.2022
بوریس جانسون: به هر نوع حمله به اوکراین هشدار می دهیم
نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره اوکراین روز دوشنبه به ابتکار واشنگتن برگزار شد. واشنگتن، می خواست درباره "رفتار تهدید آمیز" ادعایی مسکو در قبال اوکراین و "تشکیل" حضور نظامی روسیه در مرزها بحث کند. روسیه از قبل چنین دیداری را یک شیرین کاری روابط عمومی آمریکایی می دانست. این نشست به صحنه اتهامات غیرقانونی توسط غرب بدل شد.
نبنزیا نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره اوضاع پیرامون اوکراین را تحریک آمیز خواند. در نشست بعدی، وی خاطرنشان کرد که این احساس وجود دارد که ایالات متحده علاقه ای به حل و فصل بحران اوکراین ندارد. در عین حال، نماینده دائم روسیه خاطرنشان کرد که مسکو "ایالات متحده را تشویق می کند تا بر بخش های اوکراینی خود تأثیر بگذارد، اما درک طرف آمریکایی از توافقات مینسک و وضعیت پیرامون اوکراین، احتمالاً حتی کمتر و بیشتر از درک همکاران در قالب نرماندی تحریف شده است.
خوانندگان روزنامه بریتانیایی تایمز از موضع واسیلی نبنزیا نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد در اختلاف با همکار آمریکایی خود لیندا توماس-گرینفیلد در نشست شورای امنیت درباره بحران اوکراین حمایت کردند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала