بایدن: اعمال تحریم علیه شخص پوتین در صورت تهاجم روسیه به اوکراین وجود دارد

© AP Photo / Evan Vucciبایدن: اعمال تحریم علیه شخص پوتین در صورت تهاجم روسیه به اوکراین وجود دارد
بایدن: اعمال تحریم علیه شخص پوتین در صورت تهاجم روسیه به اوکراین وجود دارد  - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.01.2022
Telegram
جو بایدن، رئیس‌ جمهور آمریکا تحریم ‌ها علیه شخص ولادیمیر پوتین، رئیس‌ جمهور روسیه در صورت "تهاجم" روسیه به اوکراین را منتفی ندانست.
به گزارش اسپوتنیک، جو بایدن در پاسخ به این سوال که آیا امکان اعمال تحریم‌هایی علیه ولادیمیر پوتین، رئیس‌ جمهور روسیه را در صورت "تهاجم" نیروهای روسیه به اوکراین ممکن می‌ داند، به خبرنگاران گفت: "بله، این احتمال را رد نمی کنم."

طرح های منتسب به روسیه برای تشدید اوضاع پیرامون اوکراین در مسکو قاطعانه تکذیب می شود و دائماً اعلام می کند که هیچ کسی را با هیچ چیز تهدید نمی کند.
پیشنهاد پنتاگون به بایدن برای استقرار ۵۰ هزار نیروی نظامی در مرز با روسیه
 - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.01.2022
پیشنهاد پنتاگون به بایدن برای استقرار ۵۰ هزار نیروی نظامی در مرز با روسیه
شایان ذکر است، غرب مسکو را به آماده شدن برای حمله به اوکراین متهم می کند و تهدید به انجام اقدامات تلافی جویانه مانند اعمال تحریم های فلج کننده بر مسکو و ارسال تسلیحات پیشرفته به کی یف نموده است.
روسیه اما تمام این اتهامات را رد کرده و می گوید که این غرب و ناتو است که با ارسال سلاح و استقرار تجهیزات و زیرساخت های خود در نزدیکی مرزهای روسیه مسبب اصلی بروز تنش ها در این منطقه شده است.
وزارت خارجه روسیه در همین باره پیشنهاداتی درباره تضمین های امنیتی را به طرف غربی ارائه کرد و نشست های مسکو و واشنگتن و همچنین شورای ناتو و روسیه با شرکت مقامات دو طرف صورت گرفت، اما تاکنون نتایجی ملموس که کمکی به حل بحران کند از این جلسات به دست نیامده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала