افزایش قیمت گوشت در ایران ادامه دارد

CC BY 4.0 / IRNA / گوشت در ایران
گوشت در ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.01.2022
Telegram
چرا توقف صادرات دام نتوانسته منجر به ایجاد تعادل در بازار گوشت قرمز ایران شود؟
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "مهر"، قیمت گوشت قرمز که طی هفته‌های گذشته روند افزایشی یافته بود همچنان به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد.بر این اساس قیمت هر کیلوگرم شقه گوسفندی بین ۱۴۰ تا ۱۴۸ هزار تومان، راسته گوسفندی بین ۱۴۵ تا ۱۴۸ هزار تومان، سردست گوسفندی بین ۱۳۹ تا ۱۴۸ هزار تومان، ران گوسفندی بین ۱۶۰ تا ۱۷۹ هزار تومان و ران گوساله بین ۱۶۵ تا ۱۷۹ هزار تومان است.
افشین صدر دادرس، رئیس اتحادیه دام سبک در این خصوص گفت: " قیمت دام زنده طی حدود ۴۵ روز گذشته ۳ تا ۴ هزار تومان افزایش یافته اما توزیع کنندگان گوشت در بازار مدعی شدند که در این مدت قیمت گوشت روزانه ۳ هزار تومان بالا رفته است. بنابراین به وضوح می‌توان دید که افزایش قیمت گوشت هیچ ربطی به صادرات ندارد و مربوطه به کسانی است که بازار عرضه گوشت را در اختیار دارند".
در-ایران-کسانی-که-دام-مولد-را-ذبح-کنند-تحت-پیگرد-قانونی-قرار-می-گیرند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.11.2021
در ایران کسانی که دام مولد را ذبح کنند تحت پیگرد قانونی قرار می‌ گیرند
مطرح شدن مباحث مبنی بر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در هفته‌های گذشته منجر به این افزایش قیمت شده و با وجود اینکه مسئولان دولتی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را تکذیب کردند هنوز بازار گوشت به تعادل نرسیده است.
با افزایش قیمت گوشت قرمز، مباحثی مطرح شد مبنی بر اینکه آزاد شدن صادرات دام زنده منجر به چنین اتفاقی شده و دولت باید جلوی صادرات را بگیرد، به دنبال این اتفاق دولت نیز برای تنظیم بازار این کالا، حدود ۱۰ روز قبل صادرات دام زنده را مدت کوتاهی بعد از آزاد شدن آن مجدداً متوقف کرد تا قیمت این کالا در بازار داخل کنترل شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала