دستورالعمل جدید تزریق نوبت سوم واکسن کرونا در ایران اعلام شد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / دستورالعمل جدید تزریق نوبت سوم واکسن کرونا در ایران اعلام شد
 دستورالعمل جدید تزریق نوبت سوم واکسن کرونا در ایران اعلام شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.01.2022
Telegram
وزارت بهداشت ایران آخرین مصوبات و به روز رسانی تزریق نوبت سوم واکسن کرونا را ابلاغ کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت ایران طی نامه ای آمده است: در خصوص تزریق دُز سوم واکسن کووید19 به گروه سنی بالای 18 سال و در خصوص واکسیناسیون مسافرین، دستورالعمل های مذکور باتوجه به مصوبات کمیته ملی واکسن کووید19 مورخ 1400/10/6 به شرح ذیل به روز رسانی می شود:
افرادی که نوبت اول و دوم واکسن های غیرفعال(سینوفارم، بهارات بیوتک و کووایران برکت) تزریق کرده اند، برای نوبت سوم ترجیحا از واکسن غیرفعال استفاده شود گرچه می توانند آسترازنکا و یا پاستوکووک پلاس نیز دریافت نمایند.
افرادی که در نوبت اول و دوم واکسن آسترازنکا تزریق کرده اند، در نوبت سوم می توانند واکسن آسترازنکا، پاستوکووک پلاس یا واکسن اسپوتنیک V نوبت اول(تحت عنوان اسپوتنیک لایت) را دریافت نمایند.
افرادی که در نوبت اول و دوم واکسن اسپوتنیک V تزریق کرده اند، در نوبت سوم می توانند واکسن آسترازنکا یا پاستوکووک پلاس را دریافت نمایند.
بهرام عین‌ اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.01.2022
وزیر بهداشت ایران: واکسن های ایرانی کرونا در انتظار تایید سازمان جهانی بهداشت هستند
برای داوطلبان شرکت کننده در کارآزمایی بالینی واکسن پاستوکووک در دو شهری که واکسن سه نوبته دریافت کرده اند، تزریق دُز چهارم(یادآور) پس از گذشت 6 ماه از تزریق دُز سوم با واکسن پاستوکووک پلاس انجام گیرد.
افرادی که دو نوبت واکسن غیرفعال(سینوفارم، بهارات بیوتک یا کووایران برکت)را دریافت کرده و به علت الزامات سفر تمایل به تزریق دو نوبت آسترازنکا دارند، با اخذ رضایت نامه و ارائه مدارک سفر می توانند دو نوبت آسترازنکا با رعایت فاصله حداقل یک ماه بین نوبت ها را دریافت نمایند.
افرادی که دو نوبت واکسن اسپوتنیک V را دریافت کرده و به علت الزامات سفر تمایل به تزریق دو نوبت آسترازنکا دارند، پس از اخذ رضایت آگاهانه و ورود به مطالعه پژوهشی می توانند دو نوبت آسترازنکا را دریافت نمایند. این مطالعه باید توسط کمیته اخلاق مورد تایید قرار گیرد.
افرادی که در نوبت اول و دوم، واکسن پروتئین نوترکیب(اسپایکوژن) تزریق کرده اند، در نوبت سوم می توانند همان واکسن را دریافت نمایند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала