سازمان غذا و دارو ایران: واردات واکسن ممنوع شده است

© Photo / IRNAمحموله جدید واکسن کرونا از سوی هلال احمر وارد ایران شد
محموله جدید واکسن کرونا از سوی هلال احمر وارد ایران شد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.01.2022
اشتراک
رئیس سازمان غذا و دارو ایران اعلام کرد که واردات واکسن نداریم و تولید داخل کفاف نیاز ما را از جمله دُز سوم خواهد داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از صدا و سیما، بهرام دارایی در حاشیه مراسم آغاز فاز سوم آزمایش بالینی واکسن نورا در پاسخ به سوالی مبنی بر این که تأییدیه واکسن‌های ایرانی در چه مرحله‌ای است؟ افزود: برای تأییدیه‌های بین المللی یکسری مدارک علمی نیاز است که واکسن‌های داخلی فراخور پیشرفتی که داشته اند مدارک شان ارسال شده است.
وی گفت: در خصوص واکسن برکت پیشرفت خوبی داشته ایم و درباره بقیه واکسن‌ها هم مدارک ارسال می‌شود.
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در هر حال بررسی مدارک علمی را زمانبر خواند و امیدواریم به زودی بتوانیم تأییدیه بین المللی را برای واکسن سازان داخلی بگیریم.
دارایی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چه میزان از سبد واکسیناسیون ما را واکسن‌های ایرانی تشکیل می‌دهد؟ افزود: هیچ گونه وارداتی از خارج از کشور نداریم.
وی در جواب سوال خبرنگار که آیا واردات واکسن ممنوع شده است گفت: بله، کاملاً به تولید داخل متکی هستیم و تولید داخل کفاف نیاز ما را از جمله دُز سوم خواهد داد.
بهرام عین‌ اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.01.2022
وزیر بهداشت ایران: واکسن های ایرانی کرونا در انتظار تایید سازمان جهانی بهداشت هستند
وی گفت: واکسن سازان ما ظرفیت بالایی دارند، ولی آن چیزی که ما نیاز داریم سطح کمتری از ظرفیت آنهاست و ما توصیه کرده ایم با حداکثر ظرفیت تولید نکنند و در ماه می‌توانند حداقل تا ۱۵ میلیون دُز واکسن بدهند که نیاز ما را هم پوشش می‌دهد.
رئیس سازمان غذا و دارو در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چرا واکسن‌های داخلی با کندی وارد مصرف می‌شوند؟ افزود: تولید یک بحث است، اما بحث دیگر مربوط به تأییدیه ها، نظارت‌ها و فاز‌های مختلفی است که جنبه بالینی هم دارد و این برای ما بسیار مهم است و نمی‌شود آن‌ها را حذف کرد، اما می‌شود روند بررسی را تسریع کرد و این دقت نظر و بررسی‌های دقیق و موشکافانه کمک می‌کند واکسن ما در عرصه‌های بین المللی هم زودتر پذیرفته شود تا مشکلی از این بابت نداشته باشیم.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала