توصیه طالبان به همه مردان: ریش خود را نتراشید

© Depositphotos / Luengo_uaتوصیه طالبان به همه مردان: ریش خود را نتراشید
توصیه طالبان به همه مردان: ریش خود را نتراشید - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.12.2021
Telegram
وزارت امر به معروف و نهی از منکر افغانستان طی بیانیه ای اعلام کرد، "طالبان" (گروه تحت تحریم روسیه و سازمان ملل متحد به جهت فعالیت تروریستی) به همه مردان کشور توصیه کرد که ریش خود را نتراشند.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت امر به معروف و نهی منکر افغانستان، داشتن ریش برای مسلمانان یک عمل پسندیده (سنت) است، همانطور که حضرت محمد پیامبر چنین کرد. این وزارتخانه به ادارات استانی خود دستور داده است تا برای مردم و همچنین صاحبان آرایشگاه های مردانه این موضوع را به صورت رسمی اعلام کنند.

این وزارتخانه پیش از این در نشستی با نمایندگان آرایشگاه های مردانه در ولایت هلمند افغانستان توصیه کرده اند که از آرایش مو و اصلاح ریش خودداری شود. پیش از این، طالبان در ولایت قندهار اجرای آثار موسیقی را ممنوع کرده بودند.
داشتن ریش خطر ابتلا به سرطان را بالا می برد یا پایین می آورد؟  - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.12.2021
داشتن ریش خطر ابتلا به سرطان را بالا می برد یا پایین می آورد؟ + ویدئو
اوایل ماه آگوست "طالبان" حملات خود علیه نیروهای دولتی افغانستان را افزایش داد. 15 آگوست نیروهای "طالبان" وارد کابل شدند و کنترل کاخ ریاست جمهوری را به دست گرفتند. سپس گزارش شد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان کشور را ترک کرده است. بامداد 16 آگوست محمد نعیم سخنگوی دفتر سیاسی "طالبان" اعلام کرد که جنگ در افغانستان به پایان رسیده است و شکل حکومت آینده افغانستان به زودی مشخص خواهد شد. روز 7 سپتامبر "طالبان" فهرست اعضای دولت جدید افغانستان را اعلام کرد؛ ملا محمدحسن آخوند به عنوان سرپرست نخست‌وزیری و ملا عبدالغنی برادر و عبدالسلام حنفی به عنوان معاونان نخست وزیر انتخاب شدند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала