پوتین کاهش نرخ رشد اقتصاد روسیه را با دیگر کشورها مقایسه کرد

© Sputnik / Sergey Guneev / ورود به گالری تصاویرولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در کنفرانس مطبوعاتی سالانه خود
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در کنفرانس مطبوعاتی سالانه خود - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.12.2021
Telegram
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در کنفرانس مطبوعاتی سالانه خود، کاهش نرخ رشد اقتصاد روسیه را با دیگر کشورها مقایسه کرد.
به گزارش اسپوتنیک، این رویداد توسط کانال یوتیوب روسیه 24 پخش می شود.
پوتین: غرب می فهمد که در جنگ جهانی سوم پیروز نخواهد شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.12.2021
آغاز کنفرانس خبری سالانه رئیس جمهور روسیه
رئیس جمهور روسیه گفت:" اقتصاد ما با چالش‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های اجباری لازم در این زمینه در اقتصاد و حوزه اجتماعی دست به گریبان است اما با این وجود بیش از بسیاری از اقتصادهای پیشرو جهان بسیج شده و آماده مقابله با شوک‌ها است".
پوتین افزود: "نرخ کاهش رشد اقتصادی ما سه درصد بود که بسیار کمتر از بسیاری از اقتصادهای پیشرو جهان است. ما خیلی سریعتر از سایر کشورها بهبود یافته ایم".
به گفته وی، تا پایان سال رشد تولید ناخالص داخلی 4.5 درصد، تولید صنعتی 5 درصد، تولیدی 5.2 درصد پیش بینی می شود. در همان زمان، سرعت برداشت محصولات کشاورزی به دلیل شرایط آب و هوایی اندکی کاهش یافت، با این حال، همچنان این فرصت را به روسیه می دهد تا مردم خود را تامین کرده و محصول برداشت شده را صادر کند.
کنفرانس خبری سالانه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در مسکو آغاز شد.
این کنفرانس با حضور ۵۰۷ خبرنگار که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا با تعداد تقریباً دو برابر کمتر از سال‌های گذشته است، آغاز شد.
در این کنفرانس علاوه بر خبرگزاری‌های روسیه، نمایندگان رسانه‌های برجسته خارجی مانند خبرگزاری فرانسه، بلومبرگ، فیگارو، یورو نیوز، شینهوا، لوموند، فایننشال تایمز، واشنگتن پست حضور دارند.
گفتنی است که در سال 2020، کنفرانس خبری سالانه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به دلیل همه‌گیری COVID-19 از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.
رئیس دولت روسیه از طریق ویدئو کنفرانس با خبرنگاران و عکاسان که در سالن مرکز تجارت جهانی در مسکو شرکت کرد که این مراسم 4 ساعت و 29 دقیقه به طول انجامید و ولادیمیر پوتین به 60 سوال پاسخ داد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала