پرسپولیس و استقلال در آستانه حذف از لیگ قهرمانان آسیا

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / پرسپولیس و استقلال
پرسپولیس و استقلال - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.12.2021
Telegram
با تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس از فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند، اما فدراسیون فوتبال ایران تا کنون این موضوع را تایید نکرده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، با تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس تهران به دلیل پرونده‌های باز مالی که از سالیان گذشته باقی مانده و مربوط به مطالبات مالی است، از فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا (۲۰۲۲) حذف شدند. موضوعی که چالش تازه‌ای را برای فوتبال ایران رقم خواهد زد.
کنفدراسیون فوتبال آسیا معتقد است که اقدام فدراسیون فوتبال ایران در موضوع ارائه مجوز مشروط سه ماهه به تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس خلاف آیین نامه صدور مجوز باشگاه‌داری حرفه‌ای (club licencing) بوده است. آیین نامه‌ای که مربوط به کنفدراسیون فوتبال آسیا است و فدراسیون های فوتبال در کشورهای مختلف با تنظیم‌ سازی و تصویب AFC، مکلف به اجرای آن هستند.
پیش از این برخی منابع خبری از ارسال نامه ۱۲ صفحه‌ای کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون فوتبال و باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس خبر داده بودند.
خطر حذف پرسپولیس و استقلال از مسابقات آسیایی - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.10.2021
خطر حذف پرسپولیس و استقلال از آسیا
در آخرین ساعات کاری روز گذشته، این نامه‌ها به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ارسال شده است و بر اساس آن و با توجه به شکایت‌های زیاد از این دو باشگاه و مشکلات مالی، بد حسابی‌ها و بدهکاران داخلی و خارجی زیاد و هم‌چنین بدهی سنگین دو باشگاه به نظام مالیاتی، حکم عدم صلاحیت این دو باشگاه برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا در فصل پیش رو صادر شده است.
گفتنی است که برخی منابع داخلی در فدراسیون فوتبال ایران و اعضای کمیته صدور مجوز حرفه‌ایی تاکید کرده‌اند که در نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا حذف قطعی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا مطرح نیست و این باشگاه‌ها تا ۲۸ دسامبر ( ۸ دی) فرصت دارند مدارک مربوط به ادعای صدور مجوز حرفه‌ای خود را به AFC ارائه کنند و پس از آن درباره حضور و یا عدم حضور در لیگ آینده قهرمانان آسیا تصمیم‌گیری خواهد شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала