نواوکس، پنجمین واکسن در اتحادیه اروپا تأیید شد

© AP Photo / DADO RUVICواکسن کووید نواوکس
واکسن کووید نواوکس - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.12.2021
Telegram
کمیسیون اروپا مجوز استفاده از واکسن نواوکس را برای افراد ۱۸ سال و بالاتر در اتحادیه اروپا صادر کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "فرانس۲۴"، اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا روز 21 دسامبردر پیام توییتری نوشت: "با پنج واکسن تائید شده، اتحادیه اروپا دارای مجموعه‌ای متنوع از واکسن که هم بر اساس فناوری‌های جدید و هم بر اساس واکسن‌های کلاسیک مانند نواوکس که مبتنی بر پروتئین است، می‌باشد".
با صدور مجوز این واکسن جدید، نواوکس می‌تواند هم اکنون در کشورهایی که آن را خریداری کرده اند استفاده شود. آژانس دارویی اروپا اگرچه اعلام کرد که در حال حاضر اطلاعات محدودی در مورد اثربخشی واکسن نواوکس در برابر برخی از انواع نگران کننده کرونا از جمله اومیکرون وجود دارد اما داده‌های دو مطالعه اخیر نشان می دهد این واکسن اثربخشی حدود ۹۰ درصدی دارد.
اتحادیه اروپا 20 میلیون دوز واکسن کرونا خریداری می کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.12.2021
اتحادیه اروپا 215 میلیون دوز واکسن کرونا خریداری می کند
در ادامه شیوع کرونا و ورود سویه جدید اومیکرون، دولت‌ها و محققان در اروپا برای تقویت سیستم‌های دفاعی در برابر اومیکرون مردم به را به محدودیت‌های جدیدی تا قبل از تعطیلات آخر سال تشویق می‌کنند.
این واکسن که نام رسمی آن NVX-CoV۲۳۷۳ است، از فناوری متفاوتی نسبت به فناوری‌های مورد استفاده برای واکسن‌هایی استفاده می‌کند که از قبل به طور گسترده در جهان مجاز شناخته شده‌اند.
این فناوری موسوم به "زیر واحد" بر پایه پروتئین‌هایی است که بدون ویروس، باعث ایمنی می‌شوند. شرکت بیوتکنولوژی نواوکس ماه ژوئن پس از مطالعه‌ای که روی نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر در آمریکا و مکزیک انجام شد، اعلام کرد واکسنش بیش از ۹۰ درصد مؤثر است و در مقابل جهش‌های مختلف ویروس کرونا نیز کارآرایی دارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала