داروی ویروس کرونا به شکل آدامس تولید شد

© Sputnik / Pavel Kononov /  مراجعه به بانک تصاویر داروی ویروس کرونا به شکل آدامس تولید شد
داروی ویروس کرونا به شکل آدامس تولید شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.12.2021
Telegram
یک دارو به شکل آدامس برای مبارزه با ویروس کرونا ساخته شده است.
به گزارش اسپوتنیک، گروهی از دانشمندان آمریکایی یک آدامس برای محدود کردن شیوع ویروس کرونا ساخته اند. این مطلب در وب سایت دانشگاه پنسیلوانیا گزارش شده است.
یکی از سازندگان داروی جدیدی برای کووید-19 توضیح داد که ویروس در بزاق تکثیر می‌شود و جویدن آدامس تولیدی آن‌ها می‌تواند ویروس را خنثی کند. به گفته او، ذرات ویروس زمانی آزاد می‌شوند که فرد آلوده عطسه، سرفه یا حتی صحبت کند. هنری دانیل، سرپرست تیم، گفت: جویدن آدامس ویروس موجود در بزاق را خنثی می‌کند و این یک راه آسان برای ما برای جلوگیری از گسترش آن است.
داروی جدید ضد کرونا معرفی شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.10.2021
داروی جدید ضد کرونا معرفی شد
این دارو بر اساس پروتئین ACE2 است که تزریق آن بار ویروسی را با عفونت های شدید کاهش می دهد. دانشمندان این پروتئین را در آزمایشگاه رشد داده و آن را با مواد دیگری ترکیب کرده اند و بر اساس آن آدامسی ساخته اند که گیرنده ACE2 را مسدود می کند. این با اتصال پروتئین اسپایک ویروی کرونا ارتباط دارد.
در ژوئن 2021، گزارش شد که مؤسسه تحقیقات مرکزی (TsNII) وزارت دفاع روسیه شروع به توسعه دارویی برای مقابله با ویروس کرونا به شکل آدامس کرده است. این کار توسط چهل و هشتمین مؤسسه تحقیقاتی مرکزی وزارت دفاع انجام می شود که قبلاً به همراه مرکز گامالیا در ایجاد واکسن اسپوتنیک وی شرکت داشتند. یک منبع در این بخش تصریح کرد که واکسن مخاطی علیه کووید-19 به شکل قرص های جویدنی و پاستیل در حال ساخت است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала