رتبه سوم ایران در مسابقات آزاد تکواندو قهرمانی جهان +عکس

© AP Photo / Rahmat Gulتکواندو
تکواندو - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.11.2021
Telegram
نماینده ایران بر سکوی سوم وزن منهای ۶۲ کیلوگرم مسابقات آزاد تکواندو قهرمانی جهان در بخش زنان قرار گرفت.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "ایرنا"، اولین دوره مسابقات آزاد تکواندو قهرمانی زنان جهان در سال ۲۰۲۱ (G۴) با حضور ۱۷۰ تکواندوکار از ۳۱ کشور از روز 25 نوامبر(پنجشنبه) در سالن گرین هال ریاض آغاز شد و به مدت سه روز ادامه دارد.
در روز اول این رقابت‌ها، مبارزات مرحله مقدماتی و نیمه نهایی اوزان منهای ۴۶، منهای ۶۲ و به اضافه ۷۳ کیلوگرم برگزار شد که سعیده نصیری (وزن منهای ۴۶ کیلوگرم)، کوثر اساسه (وزن منهای ۶۲ کیلوگرم)، نرگس میرنوراللهی (وزن منهای ۶۲ کیلوگرم) و زینب اسماعیلی (وزن منهای ۷۳ کیلوگرم) نمایندگان ایران بودند.
کوثر اساسه تکواندوکار وزن پنجمی ایران موفق شد بر سکوی سومی این دوره از رقابت‌ها بایستد؛ وی در اولین دیدار باید با استاورولا دسیلا از یونان دارنده برنز قهرمانی اروپا ۲۰۱۸ مبارزه می‌کرد که این حریف پیش از مسابقات انصراف خود را اعلام کرد؛ وی در ادامه رو در روی آشلی کرایولد هوگوپوش با تجربه کانادایی که دو طلا و دو برنز قهرمانی آمریکا و مدال های تورنمنت های مختلف را در کارنامه داشت، قرار گرفت و با نتیجه ۱۵ بر ۵ به برتری رسید.
نماینده وزن منهای ۶۲ کیلوگرم ایران در مرحله نیمه نهایی با پترا اولبوا از چک دیدار کرد که علی‌رغم شایستگی و در حالیکه تا پایان راند دوم ۴ بر صفر جلو بود، در راند سوم و در پایان دیداری حساس و نزدیک نتیجه را ۷ بر ۶ واگذار کرد و به نشان برنز رسید.
اما سعیده نصیری نماینده وزن اول در اولین مبارزه خود برابر نماینده با سابقه روسیه ۱۷ بر ۱۱ به برتری رسید اما دومین دیدار خود برابر تکواندوکار کره‌جنوبی که نایب قهرمانی بازی های المپیک جوانان ۲۰۱۸، نایب قهرمان آسیا ۲۰۲۱ و قهرمان نوجوانان جهان ۲۰۱۸ را در کارنامه داشت را ۲۲ بر ۱۸ واگذار کرد.
ناگفته هایی از ورزش اصیل ایرانی هاکی - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.08.2021
گزارش و تحلیل
ناگفته هایی از ورزش اصیل ایرانی هاکی
نرگس میرنوراللهی در وزن منهای ۶۲ کیلوگرم در گام اول خولال مریمه از مراکش قهرمان آفریقا را ۱۰ بر ۷ شکست داد، اما در مبارزه دوم برابر کارولین سانتوس از برزیل نایب قهرمان جهان و قهرمان آمریکا نتیجه را ۱۹ بر ۷ واگذار کرد. زینب اسماعیلی نیز نماینده سنگین وزن کشورمان در اولین مبارزه برابر کریستیانا آدبایو نایب قهرمان اروپا از روسیه قهرمان با حساب ۱۲ بر یک نتیجه واگذار و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
هدایت این نفرات برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و ریحانه فولادی به عنوان مربی است. مسابقات روز دوم، فردا (جمعه) در اوزان منهای ۴۹، منهای ۵۷ و منهای ۷۳ انجام خواهد شد که ناهید کیانی، زهرا شیدایی و ملیکا میرحسینی نمایندگان ایران هستند. مسابقات آزاد قهرمانی جهان تکواندو زنان ۲۰۲۱، ۴G است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴.۴۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала