مخبر: دولت مصمم به حمایت جدی از تولیدکنندگان داخلی است

CC BY 4.0 / IRNA / مخبر: دولت مصمم به حمایت جدی از تولیدکنندگان داخلی است
مخبر: دولت مصمم به حمایت جدی از تولیدکنندگان داخلی است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 31.10.2021
اشتراک
معاون اول رئیس جمهوری ایران اذعان کرد: با توانمندی، ظرفیت و دانش تولیدکنندگان ایرانی در بخش لوازم خانگی بالاست و این ظرفیت‌ها ایجاب می‌ کند که محصولات ایرانی جایگاه واقعی خود را در بازارهای رقابتی منطقه پیدا کنند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری ایران، محمد مخبر معاون اول ابراهیم رئیسی، که روز پنجشنبه هفته گذشته به صورت سرزده به بازار امین حضور تهران رفته و پای گلایه‌ ها و مشکلات فروشندگان و خریداران نشسته بود، امروز مسائل و مشکلات آنها را با تولید کنندگان اصلی این بازار مطرح و کرد و خواستار چاره اندیشی برای این مشکلات شد.
ورود کمیسیون اصل نود به پرونده واردات کالاهای لوکس - اسپوتنیک ایران  , 1920, 31.10.2021
ورود کمیسیون اصل نود به پرونده واردات کالاهای لوکس
وی در این جلسه که مدیران ۱۵ تولیدکننده اصلی بازار لوازم خانگی و تعدادی از مدیران صنفی و دولتی حضور داشتند، اظهار داشت: حمایت از بخش تولید با هدف منتفع شدن مردم صورت می‌گیرد بنابراین تولیدکنندگان باید افزایش کیفیت و کاهش قیمت را به صورت توامان مدنظر قرار دهند.
معاون اول رییس جمهوری از مدیران شرکت های تولید کننده لوازم خانگی خواست نیازها، انتظارات و مطالبات خود از دولت را احصا و ارائه کنند تا دولت بتواند حمایت‌ های لازم از این صنعت را در دستور کار خود قرار دهد تا شاهد تقویت تولید این محصولات و در عین حال کاهش قیمت، بهبود کیفیت و به تبع آن رضایتمندی مردم باشیم.
وی افزود: خواسته دولت این است که شرکت های تولید کننده لوازم خانگی بتوانند ضمن توجه ویژه به اهمیت صادرات، در سطح منطقه سرآمد باشند و برندهای ایرانی ظرف مدت چند سال، علاوه بر تامین نیازهای داخلی، بازار کشورهای همسایه را نیز در اختیار بگیرند.
مخبر با بیان اینکه صنعتی که رقابت نداشته باشد محکوم به شکست است، افزود: صنعت تولید لوازم خانگی باید خود را در معرض رقابت چه در داخل و چه در خارج از کشور قرار دهد چرا که ارتقاء و رشد از طریق رقابت ایجاد می شود.
وی همچنین با اشاره به توانمندی دانشگاه‌ های کشور در تولید قطعات و مواد اولیه مورد نیاز صنایع خاطرنشان کرد: باید رابطه صنعت و دانشگاه گسترده تر شود تا مواد اولیه و قطعات مورد نیاز صنایع و به ویژه لوازم خانگی با اتکاء به توانمندی داخلی تامین شود.
معاون اول رییس جمهوری ایران، سرمایه گذاری برای بهبود کیفیت و افزایش تولید را لازمه حضور صنعت تولید لوازم خانگی در بازارهای بین المللی دانست و افزود: شرکت های تولید لوازم خانگی باید با اتکا به اعتمادی که مردم به برندهایشان دارند، مردم را در سرمایه گذاری مشارکت دهند و با هدایت نقدینگی موجود در جامعه، خط تولید خود را گسترش دهند و دولت نیز با جدیت از این سرمایه گذاری حمایت می کند.
 
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала