واکنش کمالوندی به ادعای جدید آژانس انرژی اتمی

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / واکنش کمالوندی به ادعای جدید آژانس انرژی اتمی
واکنش کمالوندی به ادعای جدید آژانس انرژی اتمی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.09.2021
Telegram
سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران از ارسال نامه اعتراض آمیز در پاسخ به انتشار گزارش رافائل گروسی خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران گفت: آقای گروسی و همکاران ایشان بخوبی می‌دانند که تفاهم صورت گرفته در قالب بیانیه مشترک، مشمول تجهیزات نظارتی (دوربین ها) مجتمع کرج به این دلیل که در نتیجه خرابکاری تیرماه این مجتمع همچنان تحت تحقیقات امنیتی قرار دارد، نمی گردید.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران افزود: درخواست تعمیم تعویض کارت های حافظه به دوربین های این مجتمع در سفر مدیرکل به تهران و نیز دیدار حاشیه کنفرانس عمومی وین مطرح شده بود که در هر دو بار ضمن ارائه توضیحات توسط مهندس اسلامی، پاسخ منفی و مخالفت ایران را بدنبال داشت.
کمالوندی درباره ضرورت حضور نماینده سازمان انرژی اتمی در نشست وین پاسخ داد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.04.2021
کمالوندی درباره ضرورت حضور نماینده سازمان انرژی اتمی در نشست وین پاسخ داد
کمالوندی توضیح داد که درج واژه "مشخص شده" در مقابل کلمه تجهیزات به همین منظور و با هدف مستثنی شدن این مجتمع از سرویس و تعویض کارتهای حافظه صورت گرفته است.
وی یاد آوری نمود که در دیدار وین هنگامی که بار دیگر مدیرکل درخواست سرویس دوربینهای مجتمع کرج را مطرح نمود، مهندس اسلامی با صراحت کامل و ذکر دلایل مطرح شده در جلسه قبل، تعمیم تعویض کارت‌های حافظه به مجتمع یاد شده را ناممکن و خارج از چارچوب بیانیه مشترک اعلام نمود.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران متذکر شد که ضرورت دارد مسئولین این سازمان بین‌المللی با پرهیز از موضع گیری های هدفمند سیاسی، گزارشهای غلط و مغرضانه، روند سازنده ایجاد شده بدنبال مراودات اخیر ایران و آژانس را تخریب نکند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала