تشکیل ستاد ویژه تسریع در تامین واکسن کرونا در وزارت خارجه ایران

CC BY 4.0 / IRNA / تشکیل ستاد ویژه تسریع در تامین واکسن کرونا در وزارت خارجه ایران
تشکیل ستاد ویژه تسریع در تامین واکسن کرونا در وزارت خارجه ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.08.2021
Telegram
وزیر امور خارجه ایران از تشکیل ستاد ویژه تسریع در تامین واکسن کرونا در وزارت خارجه خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران گفت: تمام ظرفیت های دولتی و خصوصی ممکن را در سطح همه سفارت خانه ها  به کار میگیریم تا در واردات واکسن تسریع شود.

حسین امیر عبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.08.2021
پیام امیرعبداللهیان به عنوان وزیر خارجه جدید ایران

وزیر امور خارجه ایران درباره برنامه های اولین روز کاری خود پس از جلسه هیات دولت اظهار کرد: کارم را با دو برنامه شروع خواهم کرد؛ برنامه اول ما رسیدگی به اولویت اصلی است که مردم ما گرفتار آن شده‌اند ما در وزارت امور خارجه ستادی را برای تسریع واردات واکسن از کشورهای مختلف تشکیل داده‌ایم که جلسه امروز آن با حضور مسئولین وزارت خارجه و دستگاه‌های مرتبط و همچنین با حضور وزیر بهداشت برگزار می‌شود.

وی خاطر شان کرد: هدف این است که تمام سفارتخانه‌ها در خارج از کشور چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی در این کار تسریع مشارکت داشته باشند.

امیرعبداللهیان همچنین در پاسخ به سوالی تاکید کرد: تمام توانمان را به کار خواهیم گرفت تا از هر کشوری که امکان انتقال واکسن به داخل باشد و از نظر استانداردهای علمی نیز وزارت بهداشت آن را تایید کند بدون هیچ محدودیتی واکسن وارد کنیم.

وزیر امور خارجه ایران اظهار داشت: بعد از آن نیز میزبان وزیر خارجه پاکستان هستیم تا در خصوص مناسبات دوجانبه گفت‌وگوهایی را داشته باشیم و طبعا یکی از موضوعات مورد بحث در این مقطع حساس تحولات افغانستان و منطقه خواهد بود.

امیرعبداللهیان همچنین خبر داد: در روزهای آینده در راستای اعلام سیاست‌ همسایگی و سیاست آسیا محور برنامه ریزی‌هایی شده که به تدریج اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала