پادتنی پیدا شد که از سویه‌های مختلف ویروس کرونا محافظت می کند

© Sputnik / Anton Denisov /  مراجعه به بانک تصاویر پادتنی پیدا شد که از سویه‌های مختلف ویروس کرونا محافظت می کند
پادتنی پیدا شد که از سویه‌های مختلف ویروس کرونا محافظت می کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.08.2021
Telegram
دانشمندان آمریکایی پادتنی را شناسایی کردند که در برابر سویه‌های گوناگون ویروس کرونا محافظت می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس (ایالات متحده) پادتنی را کشف کردند که می تواند همه جهش های شناخته شده ویروس کرونا را خنثی کند. این مطالعه در وب سایت رسمی دانشگاه منتشر شده است.

کشف جهشی از ویروس کرونا که در مقابل پادتن مقاوم است - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.12.2020
کشف جهشی از ویروس کرونا که در مقابل پادتن مقاوم است

نویسندگان مقاله 43 نمونه را مورد مطالعه قرار دادند و نحوه جلوگیری از عفونت با نوع اصلی SARS-CoV-2 در یک پتری دیش را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. سپس نه مورد از قوی ترین ذرات خنثی کننده روی حیوانات آزمایشگاهی آزمایش شد و پس از آن اثربخش ترین آنها انتخاب شد.

مشخص شد که SARS2-38 می تواند با انواع متداول ویروس کرونا - آلفا، بتا، گاما، دلتا، کاپا، ایوتا و همچنین جهش های نادر مبارزه کند. به گفته دانشمندان، SARS2-38 به بخشی از پروتئین سنبله ویروس متصل می شود که بدون تغییر باقی می ماند. از جمله خواص منحصر به فرد پادتن شناسایی شده می توان به خنثی سازی بالا در غلظت های پایین و همچنین تأثیر بر همه انواع عوامل عفونی اشاره کرد.

از آنجا که خطر جهش های جدید در آینده وجود دارد، پادتن‌های خنثی کننده اثربخش مورد نیاز هستند که می توانند از ایمنی بدن به طور مستقل و در ترکیب با درمان حمایت کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала