موضع وزارت خارجه فرانسه در قبال طالبان

© Sputnik / Irina Kalashnikovaموضع وزارت خارجه فرانسه در قبال طالبان
موضع وزارت خارجه فرانسه در قبال طالبان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.08.2021
Telegram
وزیر خارجه فرانسه اظهارات اخیر رهبران طالبان را برای به رسمیت شناختن بین المللی کافی ندانست.

به گزارش اسپوتنیک، ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در مصاحبه ای با کانال تلویزیونی "BFMTV" اظهار داشت: من می دانم که آنها ( طالبان) در تلاش برای به رسمیت شناختن بین المللی هستند ، اما اظهار نظر کافی نیست ، باید اقدامات انجام شود.

مصاحبه نماینده طالبان با رسانه اسرائیلی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.08.2021
مصاحبه نماینده طالبان با رسانه اسرائیلی

لودریان تصریح کرد: وقتی قدرت را به زور به دست بگیرید، هیچ مشروعیتی ندارید. ما طالبان را می شناسیم و می دانیم که شما در گذشته چه کرده اید و خشونت های اخیر که برخی از آنها انجام داده اند.

وی افزود که موضوع به رسمیت شناختن طالبان موضوعی نیست که در حال حاضر به فرانسه مربوط شود، وضعیت در حال حاضر آشفته به نظر می رسد و نیاز به هوشیاری برای جلوگیری از تبدیل مجدد این کشور به پناهگاه تروریست‌ها است.

شروع پیشروی جنبش رادیکال طالبان (در فدراسیون روسیه سازمان تروریستی و ممنوعه اعلام شده) و تصرف شهرهای بزرگ توسط این جنبش،  وضعیت در افغانستان به ویژه در هفته های اخیر متشنج تر شده است. روز یکشنبه رسانه ها و منابع گفتند که طالبان کنترل همه گذرگاه های مرزی را در دست دارند. در همان روز شبه نظامیان طالب اطلاع دادند که وارد کابل شده و کنترل کاخ ریاست جمهوری را در دست گرفته‌اند. اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان اظهار داشت که "برای جلوگیری از کشتار" کشور را ترک کرد. دوشنبه شب محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان اعلام کرد که جنگ در افغانستان به پایان رسیده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала