مصاحبه نماینده طالبان با رسانه اسرائیلی

© Photo / TOLOمصاحبه نماینده طالبان با رسانه اسرائیلی
مصاحبه نماینده طالبان با رسانه اسرائیلی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.08.2021
Telegram
نماینده طالبان اعلام داشت که برای مصاحبه با تلویزیون دولتی اسرائیل فریب خورده است.

به گزارش اسپوتنیک، تلاش برای تسریع ارائه طالبان (سازمان تروریستی و ممنوعه در فدراسیون روسیه) "معتدل" و به روز شده به افکار عمومی تا آنجا پیش رفت که در نهایت به مصاحبه با یکی از نمایندگان رسانه‌های اسرائیلی انجامید.

فرمانده ارتش انگلیس: با طالبان افغانستان درعرصه میدانی همکاری داریم - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.08.2021
فرمانده ارتش انگلیس: با طالبان افغانستان درعرصه میدانی همکاری داریم

برخی تحلیلگران حتی چنین اقدامی جسورانه را به عنوان تمایل طالبان برای "کنار آمدن" با اسرائیل، با وجود یک "اما"، تفسیر کردند: کمتر از یک روز، نماینده طالبان با عجله در توییتر اعلام داشت که برای مصاحبه با تلویزیون دولتی اسرائیل فریب خورده است.

این نماینده طالبان اظهار داشت: من هر روز پس از تصرف مراکز استان‌های افغانستان و کابل توسط امارت اسلامی مصاحبه‌های زیادی انجام می‌دهم. ممکن است برخی از روزنامه نگاران مستتر شده باشند، اما من با هیچ نماینده‌ای از رسانه‌های اسرائیلی مصاحبه نکردم.

شروع پیشروی جنبش رادیکال طالبان و تصرف شهرهای بزرگ توسط این جنبش، وضعیت در افغانستان به ویژه در هفته های اخیر متشنج تر شده است. روز یکشنبه رسانه ها و منابع گفتند که طالبان کنترل همه گذرگاه های مرزی را در دست دارند. در همان روز شبه نظامیان طالب اطلاع دادند که وارد کابل شده و کنترل کاخ ریاست جمهوری را در دست گرفته‌اند. اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان اظهار داشت که "برای جلوگیری از کشتار" کشور را ترک کرد. دوشنبه شب محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان اعلام کرد که جنگ در افغانستان به پایان رسیده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала