پیشنهاد دولت افغانستان به طالبان برای تقسیم قدرت در این کشور

© @https://twitter.com/ARG_AFGپیشنهاد دولت افغانستان به طالبان برای تقسیم قدرت در این کشور
پیشنهاد دولت افغانستان به طالبان برای تقسیم قدرت در این کشور  - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.08.2021
Telegram
شبکه «الجزیره» به نقل از یک منبع دولت افغانستان گزارش داد که این دولت برای توقف خشونت‌ها در افغانستان، به طالبان پیشنهاد تقسیم قدرت داده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی که طبق رسانه‌ها، طالبان طی شش روز اخیر بر ده مرکز ولایت در افغانستان مسلط شده است، شبکه الجزیره از ارائه پیشنهاد تقسیم قدرت در این کشور جنگ‌زده خبر داد.

آمریکاییها در جریانات اخیر افغانستان دخیل هستند - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.08.2021
گزارش و تحلیل
آمریکایی ها در جریانات اخیر افغانستان دخیل هستند

شبکه «الجزیره» روز پنجشنبه (امروز) گزارش داد: «گروه مسلح طالبان کنترل غزنی مرکز ولایت غزنی را که در فاصله ۱۳۰ کیلومتری جنوب غرب کابل پایتخت قرار دارد، به دست گرفته است».

این رسانه قطری افزود: «یک منبع دولت (افغانستان) به الجزیره گفت که دولت افغانستان به طالبان پیشنهاد تقسیم قدرت داده است به شرطی که خشونت‌ها در این کشور متوقف شود».

پیش از این در خبرها آمده بود که طالبان ولایت غزنی را به صورت کامل تصرف کرده. به گفته رئیس شورای ولایتی غزنی، والی این ولایت شهر غزنی را در نتیجه‌ «معامله» به طالبان، تسلیم این گروه کرده است.

ذبیح‌الله مجاهد، از سخنگویان طالبان هم گفت که این گروه به والی و فرمانده پلیس غزنی اجازه‌ رفتن به شهر کابل را داده است.

ولایت غزنی در جنوب‌شرق افغانستان از ولایت‌های ناامن است. از ۱۹ شهرستان این ولایت، هم‌اکنون تنها شهرستان‌های جاغوری و ناور در کنترل دولت است.

همچنین شهر غزنی دهمین مرکز ولایت است که در شش روز گذشته به‌دست طالبان سقوط کرده است. قبل از این، زرنج مرکز نیمروز، شبرغان مرکز جوزجان، تالقان مرکز تخار، فیض‌آباد مرکز بدخشان، قندوز، سرپل، پلخمری مرکز بغلان، ایبک مرکز سمنگان و فراه به دست طالبان سقوط کرده است

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала