توقف تجارت با افغانستان تکذیب شد

© Photoتوقف تجارت با افغانستان تکذیب شد
توقف تجارت با افغانستان تکذیب شد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.08.2021
Telegram
سخنگوی گمرک ایران اعلام کرد: تردد کامیون های صادراتی در مرزهای دوغارون در خراسان رضوی و ماهیرود در خراسان جنوبی به سمت افغانستان ادامه دارد و خبر توقف کامل تجارت با این کشور اساسا کذب است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سیدروح الله لطیفی سخنگوی گمرک ایران، اظهار داشت: روند تجاری در مرز ماهیرود رشد ۵۰ درصدی پیدا کرده و روزانه بیش از ۵۰۰ کامیون محموله هایشان را به کامیون های افغان انتقال داده تا به مقاصد صادراتی این کالاها در افغانستان برسد.

اتاق بازرگانی: تجارت بین ایران و افغانستان به طور کامل متوقف شد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.08.2021
اتاق بازرگانی: تجارت بین ایران و افغانستان به طور کامل متوقف شد

وی افزود: در مرز دوغارون نیز نزدیک به ۲۵۰ کامیون محموله های تجاری خود را به کامیون ها و تجار افغان برای طی مسیر در افغانستان منتقل می کنند  و خبر توقف کامل تجارت با افغانستان شایعه است و شاید بیشتر کاربرد داخلی در افغانستان  را برای طرف های درگیر داشته باشد. 

لطیفی تاکید کرد: بعد از بازگشت امنیت به مرز میلک و فروکش کردن درگیری ها  با هماهنگی های انجام شده  با سازمان های مستقر در مرز و نیروهای نظامی و امنیتی، کامیون های متوقف در مرز میلک سیستان و بلوچستان به شرط خواست تجار افغان به مانند ماهیرود و دوغارون  می توانند کالاهای خود را در مرز به کامیون های افغان تحویل دهند تا به مقاصد نهایی در این کشور ارسال شود.

سخنگوی گمرک افزود: بازگشایی مرز میلک، فعلا برای کامیون های متوقف در مرز است و امید داریم از شنبه گمرکات اجرایی و تجار بتوانند  محموله های جدید را با هماهنگی با گمرک میلک به این مرز برای صادرات به افغانستان ارسال کنند.

لازم به ذکر است، که از روز جمعه از مرز میلک به دلیل تحولات پیش آمده خروج کالا انجام نشده است. 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала