ظریف: سیاست‌ های نادرست خارجی عامل وضعیت کنونی افغانستان است

© Sputnik / Akbar Sharifiniaraghظریف: سیاست‌ های نادرست خارجی عامل وضعیت کنونی افغانستان است
ظریف: سیاست‌ های نادرست خارجی عامل وضعیت کنونی افغانستان است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.08.2021
Telegram
محمد جواد ظریف عصر امروز با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان که در راس هیاتی به منظور تبادل نظر با مقامات وزارت امور خارجه به تهران سفر کرده است، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اسپوتنیک،  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، عصر امروز با ژان آرنو نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان، که در راس هیاتی به منظور تبادل نظر با مقامات وزارت امور خارجه به تهران سفر کرده است، دیدار و گفتگو کرد.

حوادث در افغانستان؛ واکنش روسیه و متحدین   - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.08.2021
گزارش و تحلیل
حوادث در افغانستان؛ واکنش روسیه و متحدین

در این دیدار ظریف با اشاره به وضعیت خطیر افغانستان و پیچیدگی رو به تزاید شرایط در این کشور، سیاست های نادرست قدرت های خارجی را از عوامل مهم وضعیت کنونی افغانستان برشمرد.

وزیر امور خارجه ایران، با اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک و تسهیل در گفتگوها میان طرف های افغان به منظور پیشبرد روند صلح در افغانستان، حل مشکل این کشور را تنها از طریق گفتگوهای بین الافغانی دانست و افزود: جامعه جهانی می‌ بایست موضع صریحی در حمایت از حل و فصل سیاسی بحران در افغانستان و محکومیت خشونت و نتایج آن اتخاذ نماید.

در این ملاقات نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان، نیز با تاکید بر اهمیت نقش جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای منطقه در کمک به روند صلح افغانستان اظهار داشت: هیچ کشور یا گروه محدودی از کشورها به تنهایی قادر به سامان دادن وضعیت جاری افغانستان نبوده و صرفا همکاری جمعی می‌ تواند کاهش شدت اوضاع در افغانستان را به دنبال داشته باشد.

ژان آرنو بر گفتگوهای بین الافغانی به عنوان تنها راه حل برای غلبه بر شرایط فعلی در افغانستان تاکید و مذاکرات خود در تهران را مفید و مهم ارزیابی کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала