روسیه، جدیدترین موشک هایپرسونیک دوربرد را خواهد ساخت+عکس

© Sputnik / Vladimir Astapkovichبمب افکن «تو-160» روسی
بمب افکن «تو-160» روسی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.08.2021
Telegram
کارشناس: برتری در عرصه هوافضا، تضمین اجرای موفق عملیات نظامی است.

به گزارش اسپوتنیک، سرهنگ ولادیمیر زارودنیتسکی رئیس آکادمی ستاد کل نیروهای مسلح فدراسیون روسیه اظهار داشت که در روسیه جدیدترین موشک هایپرسونیک دوربرد «ایکس -95 » را خواهند ساخت. وی متذکر شد که برتری در عرصه هوافضا، تضمین اجرای موفق عملیات نظامی است.

بمب افکن های روسی ناوهای هواپیمابر دشمن فرضی را غرق می کنند+ ویدئو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.06.2021
بمب افکن های روسی ناوهای هواپیمابر دشمن فرضی را غرق می کنند+ ویدئو

وی در ادامه افزود: «جنگنده ها و موشک ها دستیابی به برتری در این عرصه را ممکن خواهند کرد. بدین منظور، در روسیه بمب افکن موشک بر «تو-160 ام»، مجتمع موشکی هایپرسونیک « کینژال»، اسلحه مافوق دقیق هواپایه دوربرد و از جمله موشک های هایپرسونیک « ایکس -95» طراحی و ساخته می شوند.

افزون بر آن برای بخش هوافضا، پهپادهای مختلف، ایستگاه های رادار برای رهگیری فراسوی افق، سیستم های موشکی و دیگر جنگ‌افزارهای جدید ساخته می شوند.

موشک جدید هایپرسونیک دوربرد، برای استفاده در ترکیب بمب افکن مدرنیزه شده « تو-22 ام3ام» درنظر گرفته شده است. از این نوع موشک در بمب‌افکن «تو-160 ام» که مدرنیزه شده است نیز استفاده خواهد شد. نمونه های آزمایشی سلاح جدید از بمب افکن ها آزمایش شده‌اند».

​پیشتر اعلام شده بود که روسیه جنگنده «سو-57» را ساخته است که با کمک چشم و صدا هدایت می شود. هم اکنون این سیستم در روی زمین آزمایش می شود، اما کارش در هوا بمراتب دشوارتر است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала