این افراد هرگز هندوانه نخورند

© Sputnik / Utarbekov /  مراجعه به بانک تصاویر این افراد هرگز هندوانه نخورند
این افراد هرگز هندوانه نخورند  - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.07.2021
Telegram
پزشکان توصیه می کنند که هندوانه قبل از ناهار باید مصرف شود ، بهتر است هر فرد میزان 200-300 گرم هنداونه در روز بخورد.

به گزارش اسپوتنیک، یک پزشک در بیمارستان بالینی شهر وینوگرادوف، دکتر علوم پزشکی اولگا شاراپووا گفت که میزان دوز خوردن هندوانه روزانه را باید رعایت کنید و لیستی از بیمار ها وجود دارد که نباید هندوانه را بخورند.

روش های انتخاب بهترین هندوانه برای شب یلدا +ویدئو - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.12.2017
روش های انتخاب بهترین هندوانه برای شب یلدا + فیلم

هندوانه حاوی بسیاری از مواد مفید است: ویتامین های گروه های A و C  B6، عناصر غذایی گیاه، منیزیم، کلسیم، سدیم و فسفر در هندوانه زیاد است. عنصر مغذی فسفر به دوباره پر کردن مایعات بدن و تنظیم دمای بدن کمک می کند.

این متخصص همچنین اشاره کرد که هندوانه نه تنها تشنگی را برطرف می کند، بلکه گرسنگی را نیز به خوبی رفع می کند. علاوه بر این، هندوانه تأثیر مثبتی بر روی سیستم قلبی عروقی و فشار خون دارد، سموم را از بدن دفع می کند.

با وجود بسیاری از خواص مفید، برای برخی بیماری ها، هندوانه مجاز نیست، در این بیمارها، هندوانه را باید به مقدار بسیار محدود باید خورد.

شاراپووا گفت: "ما پزشكان، به افراد مبتلا به اسهال، التهاب مثانه، تصلب شرایین، آدنوم پروستات توصیه می كنیم كه هندوانه را به مقدار محدود بخورند. در صورت آسیب شناسی قلبی عروق ، خوردن زیاد هندوانه توصیه نمی شود."

وی تأکید کرد که بهتر است هندوانه قبل از ناهار، 200-300 گرم در روز مصرف شود. در عین حال خوردن هندوانه در کنار سایر محصولات توصیه نمی شود، بهتر است هندوانه را با محصولات دیگر خیلی شیرین نخورید. از سوی دیگر هندوانه بی کیفیت می تواند منجر به مسمومیت شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала