چین: آمریکا یک پاسخ جدی به تمام جهان بدهکار است

© AP Photo / Andy Wongچین: آمریکا یک پاسخ جدی به تمام جهان بدهکار است
چین: آمریکا یک پاسخ جدی به تمام جهان بدهکار است - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.07.2021
Telegram
پکن به بیانیه اخیر هیات آمریکایی در ژنو در انتقاد از مسائل حقوق بشری چین واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شینهوا، هیات چین در ژنو در واکنش به بیانیه اخیر هیات آمریکایی در انتقاد از مسائل حقوق بشری چین اعلام داشت: آمریکا نقش همان دزدی را بازی می‌کند که فریاد می‌زند، دزد را بگیرید.

پیام نظامی روشن آمریکا برای چین - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.07.2021
پیام نظامی روشن آمریکا برای چین

در بیانیه هیات چینی مستقر در ژنو آورده است: آنچه به درستی ما را شگفت زده کرد این است که در زمانیکه نقض‌های حقوق بشر در آمریکا به قدری هشدار دهنده هستند که همه می‌توانند آنها را ببینند، چرا این کشور هنوز نقش واعظ حقوق بشری را ایفا می‌کند. اگر آمریکا جرات این را به خودش می‌دهد که مدعی حفاظت از حقوق اشخاص است، پس حقوق مربوط به افرادی چون جورج فلوید که توسط افسران سفیدپوست آمریکایی کشته می‌شوند، چه می‌شود.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: حقوق مربوط به بیش از ۶۰۰ هزار آمریکایی که بابت ابتلا به کرونا کشته شدند، چه می‌شود؟ حقوق آمریکایی‌هایی که با فقر دست و پنجه نرم می‌کند، کجاست؟ حقوق کودکان مهاجری که در مراکز بازداشت مهاجران آمریکایی هستند، چه می‌شود؟ حقوق غیرنظامیان بیگناهی که در سایر کشورها زندگی خود یا خانواده‌هایشان با بمباران نیروهای آمریکایی از بین می‌رود، چه می‌شود؟

هیات چینی در این بیانیه اعلام داشت: اگر آمریکا جرات می‌کند مدعی حمایت از حقوق بشر و حقوق اشخاص باشد، پس حقوق مردمی که در سایر کشورها به دلیل اقدامات یکجانبه وضع شده از سوی واشنگتن دچار قحطی شده و می‌میرند، چه می‌شود؟ آمریکا یک پاسخ جدی به تمام جهان بدهکار است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала