پیام نظامی روشن آمریکا برای چین

© Photo / U.S. Air Force / Staff Sgt. Trevor T. McBrideپیام نظامی روشن آمریکا برای چین
پیام نظامی روشن آمریکا برای چین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.07.2021
Telegram
شبکه خبری سی.ان.ان اطلاع داد، نیروی هوایی آمریکا چندین فروند جنگنده اف-۲۲ را به مانوری در غرب اقیانوس آرام اعزام خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، سی.ان.ان با استناد به تحلیلگران  می گوید که اعزام این جنگنده‌ها حامل پیام روشنی برای چین، در بحبوحه رشد تنش‌ها میان پکن و واشنگتن است.

 نیروی دریایی آمریکا  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.07.2021
استراتژی آمریکا در صورت جنگ با روسیه و چین فاش شد

کارل شوستر، یک تحلیلگر دفاعی گفت: نیروی هوایی آمریکا در اقیانوس آرام نشان می‌دهد که می‌تواند به همان اندازه یا بیشتر، هواپیماهای نسل پنجم را در مدت کوتاهی به نسبت کل موجودی خود در منطقه مستقر کند. چین بین ۲۰ تا ۲۴ جنگنده عملیاتی در منطقه دارد. در مقایسه با آن، آمریکا حدود ۱۸۰ جنگنده اف-۲۲ در اختیار دارد.

حدود ۲۵ جنگنده از این نوع این ماه در گوآم و جزایر تینیان برای مشارکت در "عملیات اقیانوس آرام آهنین ۲۰۲۱" مستقر خواهند شد. این مانور در فرودگاه‌های کوچکی انجام می‌شود تا درسهای آموخته شده در آنها بتواند برای عملیات از فرودگاه‌های کوچک در جزایر اطراف غرب اقیانوس آرام به کار رود.

کن ویلسبچ، فرمانده نیروهای هوایی آمریکا در اقیانوس آرام گفت: ما هرگز این حجم جنگنده مستقر در منطقه عملیات‌های نیروهای هوایی اقیانوس آرام نداشته‌ایم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала