وضعیت وخیم ولیعهد سابق عربستان پس از شکنجه

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / محمد بن نایف، ولیعهد سابق عربستان سعودی
محمد بن نایف، ولیعهد سابق عربستان سعودی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.07.2021
Telegram
یک رسانه آمریکایی از شکنجه شدید «محمد بن نایف» ولیعهد سابق سعودی در یک بازداشتگاه مخفی و وخامت وضعیت جسمانی او خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، محمد بن نایف، ولیعهد سابق عربستان سعودی که در مکانی سری در بازداشت به سر می‌برد، به شدت مورد شکنجه قرار گرفت.

عربستان شمشیر را برای ایران از رو بست - اسپوتنیک ایران  , 1920, 29.06.2021
عربستان شمشیر را برای ایران از رو بست

شبکه آمریکایی «ان.بی.سی» گزارش داد که بن نایف در بازداشتگاه به شدت مورد شکنجه جسمی قرار گرفت؛ به طوری که بدون کمک قادر به راه رفتن نیست.

رسانه آمریکایی یاد شده به نقل از دو منبع مطلع افزود: از جو بایدن رئیس جمهور آمریکا درخواست شده تا برای کمک به محمد بن نایف مداخله کند.

دو منبع آگاه درباره وضعیت جسمانی بن نایف می‌گویند که وزن او به دلیل شکنجه‌ها بیش از 23 کیلوگرم کاهش پیدا کرد و به تنهای قادر به راه رفتن نیست.

برخی منابع آگاه می‌گویند که ولیعهد سابق سعودی در یک مجتمع دولتی در نزدیکی کاخ الیمامه در ریاض بازداشت است.

محمد بن نایف در سال 2017 با پسرعمویش شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد کنونی عربستان جایگزین شد و از زمان بازداشتش در مارس سال گذشته در انظار عمومی مشاهده نشده است.

بنا به گزارش برخی روزنامه‌ها و نزدیکان محمد بن نایف، وی به مدت شش ماه در حبس انفرادی بود که در این مدت تحت شکنجه قرار گرفته است و از ناحیه پا آسیب دیده است.

چندی پیش روزنامه «ساندی تایمز» در گزارشی به قلم «لوئیز کالاهان» خبرنگار امور خاورمیانه گزارش داده بود که « جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا برای آزادی « محمد بن نایف» ولیعهد سعودی تحت فشار قرار دارد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала