اگر هر روز نان سفید بخورید، برای بدن چه اتفاقی می افتد

© Fotolia / Christian Jungاگر هر روز نان سفید بخورید، برای بدن چه اتفاقی می افتد
اگر هر روز نان سفید بخورید، برای بدن چه اتفاقی می افتد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 30.04.2021
اشتراک
ما به این واقعیت عادت کرده ایم که هیچ وعده غذایی بدون یک تکه نان کامل نیست. اما خوردن زیاد نان سفید موجب دیابت و بیماری های عروقی می شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مدیکال رو، بخش ترد و معطر نان تازه پخته شده با کره، سیر یا پنیر مدت هاست که برای بسیاری از مردم جهان به یک غذای سنتی تبدیل شده است.
در قفسه های نانوایی ها و مغازه ها، انتخاب زیادی از محصولات مختلف آردی وجود دارد. نان سیاه، سفید، غلات کامل، مخمر، نان حتی بدون گلوتن وجود دارد. اما هنوز اکثریت نان سفید

خوردن نان چه فوایدی می‌تواند داشته باشد؟ - اسپوتنیک ایران  , 1920, 21.02.2021
خوردن نان چه فوایدی می‌تواند داشته باشد؟
را ترجیح می دهند. اما آیا واقعاً نان سفید اینقدر ایمن است؟
نان سفید از آرد گندم تصفیه شده تهیه می شود. این باعث می شود که نان های پخته شده از نظر بصری جذاب باشند و  ماندگاری نان را افزایش دهند، اما این دانه ها را کاملا از مواد مغذی خوب و مفید برای محروم می کند. در قدیم نان را از آرد اول یا درشت تهیه می کردند. با این روش، نان ارزش غذایی محصول، مواد مغذی مفید و فیبر را حفظ کرد. اما اکنون فقط از آرد سفید بدون سبوس نان تهیه می شود.
امروزه همراه با یک تکه نان سفید، 75 گرم کالری خالی و تقریباً کمبود مواد مغذی را وارد بدن خود می کنید.
 به دلیل کمبود ویتامین در ترکیب نان سفید، تولیدکنندگان شروع به غنی سازی مصنوعی آن و سایر محصولات پخته شده با ویتامین ها کردند.
بسیاری از متخصصان تغذیه و همچنین دانشمندان دانشگاه کمبریج به دلیل داشتن شاخص گلیسمی بالا در نان سفید، مصرف نان سفید را توصیه نمی کنند. مانند تمام کربوهیدرات های سریع، نان نیز به راحتی توسط بدن جذب می شود، اما سیری طولانی مدت نیست. در حال حاضر یک ساعت پس از خوردن نان سفید، احساس گرسنگی می کنید. بنابراین ،مصرف بیش از حد نان سفید منجر به چاقی و ابتلا به دیابت می شود.
نشاسته زیادی در نان سفید وجود دارد، تأثیر خوردن نان سفید بر روی بدن را می توان با شکر تصفیه شده مقایسه کرد. با خوردن نان سفید، افزایش گلوکز خون اجتناب ناپذیر می شود که به نوبه خود باعث جهش شدید قند و انسولین در بدن می شود. با مصرف منظم نان سفید، دیابت و همچنین نقص در سیستم قلبی عروقی بدن می تواند ایجاد شوند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала