سازمان بهداشت جهانی: اروپا برنامه واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را ارائه نمی دهد

© Sputnik / Pavel Lvov /  مراجعه به بانک تصاویر سازمان بهداشت جهانی: اروپا برنامه واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را ارائه نمی دهد
 سازمان بهداشت جهانی: اروپا برنامه واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را ارائه نمی دهد  - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.04.2021
Telegram
سازمان بهداشت جهانی در گزارشی اعلام نمود که تنها 16٪ از مردم اولین دوز واکسن کرونا ویروس را در اروپا دریافت کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از گزارش سازمان بهداشت جهانی، با در نظر گرفتن شاخص های به دست آمده توسط اتحادیه اروپا، کارشناسان سازمان بین المللی به این نتیجه رسیدند که مقامات کشورهای عضو نمی توانند "نقشه مورد نظر" را در مورد تعداد افراد واکسینه شده علیه ویروس کرونا را به طور کامل اجرا کنند.

 «اسپوتنیک وی»  - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.04.2021
واکسن «اسپوتنیک وی» موثرترین واکسن جهان

سازمان بهداشت جهانی همچنین تأکید کرد که اتحادیه اروپا به دلیل عوارض جانبی واکسن آسترازنکا و مشکلات تأمین واکسن از فایزر، که تقریباً کل برنامه واکسیناسیون برای اروپاییان را مختل کرده است، دوران حساس خاصی را پشت سر می گذارد.

در عین حالف در دسامبر سال گذشته ، برنامه ریزی شده بود که 70٪ از مردم اروپا تا تابستان 2021 واکسینه شوند.

در حال حاضر طبق برنامه سازمان بهداشت جهانی، بیش از 214 میلیون دوز واکسن در اتحادیه اروپا تزریق شده است. روسای جمهور کشورهای اتحادیه اروپا به نوبه خود انتظار دارد که میزان واکسیناسیون مردم همچنان افزایش یابد.

گفتنی است، واکسن «اسپوتنیک وی» در ماه مه سال 2020 توسط مرکز ملی تحقیقات علمی ویروس شناسی «گامالیا» در روسیه ساخته شد. این واکسن با استفاده از ادنوویروس انسانی ساخته شده و یکی از ارزانترین واکسن های جهان است. هر دوز آن 10 دلار قیمت دارد.  تا پایان سال گذشته، این واکسن برای واکسیناسیون عمومی در روسیه مورد تأیید قرار گرفت که واکسیناسیون شهروندان روسیه در دسامبر سال 2020 آغاز شد که برای شهروندان روسیه کاملا رایگان است.

واکسن «اسپوتنیک وی» ساخت موسسه میکروبیولوژی و اپیدیمیلوژی گامالیا نخستین واکسن ثبت‌شده در جهان است. این واکسن در حال حاضر به طور گسترده در روسیه و ده‌ها کشور دیگر استفاده می‌شود. دومین واکسن روسی «اپی‌واک‌کرونا» نام دارد و ساخت مرکز تحقیقاتی وکتور است که استفاده گسترده از آن در آیندۀ نزدیک برنامه‌ریزی شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала