پلیس آمریکا ۶ نفر را به گلوله بست

© AP Photo / John Minchilloپلیس آمریکا ۶ نفر را به گلوله بست
پلیس آمریکا ۶ نفر را به گلوله بست - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.04.2021
Telegram
با وجود محکوم شدن افسر پلیس عامل قتل جرج فلوید، اما خشونت نیروهای امنیتی آمریکا علیه مردم همچنان ادامه دارد به طوری که دست کم ۶ نفر فقط ظرف ۲۴ ساعت گذشته در این کشور کشته شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آسوشیتدپرس، بعد از محاکمه و محکوم شدن درک شوین در مینیاپولیس به اتهام قتل جرج فلوید ۶ نفر دیگر فقط در ظرف ۲۴ ساعت از سوی پلیس آمریکا هدف قرار گرفته و کشته شده ‌اند.

درگیری شرکت کنندگان تظاهرات جان سفیدپوستان اهمیت دارد با پلیس آمریکا - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.04.2021
درگیری شرکت کنندگان تظاهرات "جان سفیدپوستان اهمیت دارد" با پلیس آمریکا

بر اساس این گزارش، یک دختر ۱۶ ساله در کلمبوس اوهایو، یک مرد در کالیفرنیا، یک مرد ۴۲ ساله در شرق کارولینای شمالی، دو نفر در سن آنتونیو و یک مرد ۳۱ ساله در مرکز ماساچوست به قتل رسیده‌ اند.

آسوشیتدپرس در این رابطه می ‌نویسد: حتی با وجود آنکه هنوز روند دادگاه درک شوین در ذهن ‌ها تازه است بار دیگر خون در خیابان‌ های آمریکا جاری شده و ۶ نفر دیگر به دست پلیس کشته شده‌اند. این مرگ ‌ها، در برخی موارد، اعتراضات جدیدی را برای عدالت برانگیخت و برخی گفتند که این مسائل نیاز فوری به تغییرات اساسی در پلیس آمریکا را منعکس می ‌کنند - نیازی که در حکم شووین نمی ‌توان آن را ملاحظه کرد.

بر اساس این گزارش، هر چند در پرونده قتل جرج فلوید، پلیس عامل قتل محکوم شد اما این پرونده یکی از معدود مواردی بوده که در آن پلیس محکوم شده است و به سختی می‌توان مورد مشابهی را یافت که در آن پلیس آمریکا به اتهام اعمال خشونت علیه مردم بویژه اقلیت ‌های حاضر در این کشور محکوم شده باشد.

به عبارت دیگر حکم‌ هایی نظیر آنچه علیه درک شوین صادر شده برای متوقف کردن خشونت پلیس علیه مردم در آمریکا کافی و بازدارنده نیستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала