ساکنان آلمان «ویزای واکسنی» می گیرند

© Sputnik / Vladimir Trefilov /  مراجعه به بانک تصاویر واکسن روسی کرونا
 واکسن روسی کرونا  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.04.2021
Telegram
آلمانی‌ها برای دریافت واکسن «اسپوتنیک وی» راهی روسیه می شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «اشپیگل»، ساکنان آلمان به دلیل فقدان اجازه استفاده از واکسن «اسپوتنیک وی» در اروپا « ویزای واکسنی» دریافت می کنند تا برای دریافت واکسن «اسپوتنیک وی» به روسیه سفر کنند.

در روزهای تعطیل هفته گذشته، دهها نفر برای دریافت واکسن به مسکو پرواز کردند. «سفر واکسنی» توسط یکی از شرکت های گردشگری نروژ سازماندهی شده است. هزینه سفر با حساب قیمت بلیط رفت و برگشت، هتل و ترانسفر از فرودگاه و بالعکس، راهنما و ویزا، رویهمرفته 1999 یورو محاسبه شده است. 300 یوروی دیگر باید بطور اضافی هزینه واکسن «اسپوتنیک وی» پرداخت شود.

 نروژ و ایسلند استفاده از واکسن آسترازنکا را به حالت تعلیق درآورد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.03.2021
نروژ و ایسلند استفاده از واکسن آسترازنکا را به حالت تعلیق درآورد

با رسیدن گردشگران « واکسنی» به هتل، پزشک آنها را معاینه می کند و دوز اول واکسن تزریق می شود. بسیاری از این نوع گردشگران تصمیم گرفتند فاصله سه هفته ای بین دو دوز را نیز در روسیه بمانند و به کشور خود برنگردند.

شایان ذکر است که چندی پیش اعلام شد بنیاد سرمایه گذاری‌های مستقیم روسیه و نمایندگان دولت آلمان بحث در باره  قرارداد خرید واکسن « اسپوتنیک وی را» آغاز کردند.

واکسن «اسپوتنیک وی» در ماه مه سال 2020 توسط مرکز ملی تحقیقات علمی ویروس شناسی «گامالیا» در روسیه ساخته شد. این واکسن با استفاده از ادنوویروس انسانی ساخته شده و یکی از ارزانترین واکسن های جهان است. هر دوز آن 10 دلار قیمت دارد.  تا پایان سال گذشته، این واکسن برای واکسیناسیون عمومی در روسیه مورد تأیید قرار گرفت که واکسیناسیون شهروندان روسیه در دسامبر سال 2020 آغاز شد که برای شهروندان روسیه کاملا رایگان است.

واکسن «اسپوتنیک وی» ساخت موسسه میکروبیولوژی و اپیدیمیلوژی گامالیا نخستین واکسن ثبت‌شده در جهان است. این واکسن در حال حاضر به طور گسترده در روسیه و ده‌ها کشور دیگر استفاده می‌شود. دومین واکسن روسی «اپی‌واک‌کرونا» نام دارد و ساخت مرکز تحقیقاتی وکتور است که استفاده گسترده از آن در آیندۀ نزدیک برنامه‌ریزی شده است.

هم اکنون واکسن « اسپوتنیک وی» در حدود بیش از 60 کشور جهان با جمعیت کل 1 میلیارد و 500 میلیون نفر مورد استفاده قرار می گیرد. کارایی این دارو 91,6 درصد بر اساس داده‌های « The Lancet » یکی از معتبرترین مجلات پزشکی جهان اعلام شده است. دیگر کشورها در حال تولید این واکسن برای بازار جهانی هستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала