اجباری در سقط جنین های ناقص ‌الخلقه وجود ندارد

CC BY 2.0 / lunar caustic / Embryo week 9-10اجباری در سقط جنین های ناقص ‌الخلقه وجود ندارد
اجباری در سقط جنین های ناقص ‌الخلقه وجود ندارد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.04.2021
Telegram
معاون پزشکی آزمایشگاهی اداره کل پزشکی قانونی خراسان رضوی اعلام کرد که اجباری در سقط درمانی وجود ندارد و مادرانی که می خواهند جنین ناقص‌الخلقه خود را نگه دارند میتوانند به بارداری ادامه دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، دکتر حمید عطاران، معاون پزشکی آزمایشگاهی اداره کل پزشکی قانونی خراسان رضوی افزود: طی سال گذشته ۸۱۷ مجوز  سقط درمانی در  پزشکی قانونی خراسان رضوی صادر شده است و ۱۹۴ درخواست سقط درمانی که حدود ۲۰ درصد از  کل تقاضاهای سقط درمانی در خراسان رضوی را شامل می شود رد شده است.

مجازات سقط جنین در آمریکا تشدید می شود - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.01.2021
اعتراض‌ها به حذف غربالگری سلامت جنین برای مادران باردار +عکس، ویدئو

وی اضافه کرد: مجوز سقط درمانی به علت نقایص جنینی در اعضا و جوارح داخلی، اختلال ژنتیکی و کروزومی پس از تشخیص قطعی صادر شده است به نحوی که ادامه بارداری و نقص خلقت و عقب ماندگی جنین موجب حرج مادر بوده است.

معاون پزشکی آزمایشگاهی اداره کل پزشکی قانونی خراسان رضوی گفت: سقط درمانی به گونه ای است که مادر برای استفاده از حق قانونی به پزشکی قانونی مراجعه کرده و ابتدا تحت بررسی سه پزشک متخصص قرار می گیرد.

عطاران افزود: در ادامه این فرآیند مدارک دوباره توسط کارشناسان پزشکی قانونی بررسی می شود و پس از قطعیت تشخیص مجوز  صادر می شود.

سالانه ۱۵۰ هزار نفر به پزشکی قانونی خراسان رضوی مراجعه می‌کنند.

خدمات سازمان پزشکی قانونی خراسان رضوی در استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی از طریق چهار مرکز فعال پزشکی قانونی در مشهد و ۱۸ مرکز دیگر در شهرستان‌های این استان به عموم مردم ارائه می‌شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала