نشست فصلی کمیسیون مشترک برجام در وین

© Sputnik / Stanislav Filippov /  مراجعه به بانک تصاویر نشست فصلی کمیسیون مشترک برجام در وین
نشست فصلی کمیسیون مشترک برجام در وین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.04.2021
Telegram
نشست فردا کمیسیون مشترک برجام در وین برای جمهوری اسلامی ایران یک نشست عادی و با دستور کار فنی و حقوقی است و نه یک نشست ویژه.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، نشست فصلی کمیسیون مشترک برجام فردا در وین برگزار می‌ شود، یک نشست عادی که طبق تاریخ تقویمی خود باید برگزار می ‌شده است.

جزئیاتی از دستور جلسه نشست آتی وین و الزامات خروج از بن ‌بست - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.04.2021
جزئیاتی از دستور جلسه نشست آتی وین و الزامات خروج از بن ‌بست

البته برخی از غیر عادی بودن این نشست حرف می ‌زنند، به این دلیل که این بار آمریکایی ‌ها هم برای رفتن به وین چمدان می ‌بندند.

به دلیل خروج آمریکا از برجام، آن‌ها در اتاق گفتگو‌ها جایی ندارند و احتمالا در اتاق‌ های مجاور خواهند بود.

آمریکایی ‌ها پیش از این چندین بار گفته بودند که در انتظار مذاکره رسمی یا غیر رسمی با ایران هستند.

برخی منابع هم اعلام کردند که آمریکایی ‌ها انواع پیشنهادات را به ایرانی ‌ها داده اند تا به نحوی بتوانند از اتاق کناری با مقامات ایران ارتباط برقرار کنند.

به نظر می ‌رسد نشست روز سه شنبه برای ایران یک نشست عادی است، با آن پیش شرطی که می‌ گویند بدون تغییر است.

به نظر می ‌رسد آمریکایی‌ هایی که با پیمان شکنی از برجام خارج شدند و اروپایی ‌هايی که با بی تفاوتی ۲ سال بعد از خروج آمریکا  از این توافق به نقض عهد‌ها ادامه دادند، حالا به جنب و جوش افتاده اند و می‌ خواهند از نشست عادی کمیسیون مشترک برجام، برای خودشان یک نشست ویژه و غیر عادی بسازند.

توالی زمان نشان می‌دهد قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها که مجلس آن را به تصویب رساند در این جنب و جوش بی تاثیر نبوده است.

ایران خودش را مصمم در پایان دادن به مسیر یک طرفه برجام نشان داد، با توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و کاهش تعهدات هسته ‌ای خود در چارچوب برجام.

چرخش نگاه ایران به سمت شرق و آغاز یک همکاری راهبردی ۲۵ ساله و البته مسئله انتخابات ریاست جمهوری در ایران هم بر عجله آمریکایی ‌ها افزوده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала