حریرچی: تا ۴۰ روز دیگر واکسن ایرانی کرونا در دسترس است

© Photo / IRNAحریرچی: تا ۴۰ روز دیگر واکسن ایرانی کرونا در دسترس است
حریرچی: تا ۴۰ روز دیگر واکسن ایرانی کرونا در دسترس است - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.04.2021
Telegram
معاون کل وزیر بهداشت ایران بیان داشت: اولین واکسن ایرانی کرونا از ۴۰ روز دیگر در اختیار مردم قرار خواهد گرفت؛ واکسن دوم با تولید ماهانه هشت تا ۱۰ میلیون دوز از حدود ۷۰ روز دیگر در دسترس مردم قرار می ‌گیرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، امروز با داتو قمرالدین جعفر معاون وزیر امور خارجه مالزی، در ستاد وزارت بهداشت دیدار و گفتگو کرد.

هدیه نوروز ۱۴۰۰، بحران مرغ و کرونا در ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.04.2021
هدیه نوروز ۱۴۰۰، بحران مرغ و کرونا در ایران

در این دیدار حریرچی با اشاره به اهمیت مالزی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران به لزوم تداوم ارتباط و رایزنی میان مقامات دو کشور و توسعه روابط فی مابین در زمینه‌های سیاسی، فرهنگی اقتصادی، تجاری و بهداشتی و درمانی تاکید کرد.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: در آذرماه ۹۸ هم به دعوت نخست وزیر وقت، رئیس جمهور به کوالالامپور سفر کردند؛ در گفتگوی مجازی که سپتامبر گذشته انجام شده است بر آمادگی برای گسترش همکاری میان دو کشور در زمینه بهداشت و سلامت به خصوص تاکید بر اجرایی شدن توافقات انجام شده در گفتگوی مجازی مدیران ارشد بهداشتی دو طرف، آمادگی برای همکاری بین دو کشور در زمینه تولید واکسن و صادرات دارو و همچنین کمک به استارت آپ های دو کشور در زمینه پزشکی تاکید شد.

حریرچی با اشاره به اینکه ما در ساخت ۹ واکسن پیشرفت‌های بسیار خوبی داشتیم که ۴ واکسن در چند ماه آینده به بهره برداری و استفاده وسیع در کشور خواهد رسید، مطرح کرد: واکسن اول ما از ۴۰ روز دیگر در اختیار مردم قرار خواهد گرفت؛ واکسن دوم که بر مبنای ویروس ضعیف و کشته شده است با تعداد ماهانه ۸ الی ۱۰ میلیون دوز از حدود ۷۰ روز دیگر در دسترس مردم قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: همچنین دو واکسن دیگر که با تکنولوژی متفاوتی ارائه خواهد شد ۱۲۰ روز دیگر در دسترس خواهد بود. در همه این واکسن‌ها و انواع دیگری که تولید می‌کنیم می‌توانیم با کشور دوست، همکاری داشته باشیم.

بر اساس این گزارش سند پیشنهادی یادداشت تفاهم همکاری پس از چندین مرحله تبادل نظر میان طرفین نهایی شد که به پیشنهاد طرف مالزیایی قرار شد سند مذکور در جریان نشست مجازی وزاری بهداشت دو کشور امضا و از طریق مجاری دیپلماتیک تبادل شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала