کشف اجساد ۳ دختر لبنانی در ساحل سوریه

© AP Photo / Mary Altafferکشف اجساد ۳ دختر لبنانی در ساحل سوریه
کشف اجساد ۳ دختر لبنانی در ساحل سوریه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.04.2021
Telegram
دو روز پیش اجساد سه دختر در سواحل طرطوس کشف شدند که در دریا غرق شده بودند و هویت ‌شان مشخص نبود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه سانا، منابع آگاهی اطلاع دادند، که سفارت لبنان در دمشق براساس دستورات وزارت خارجه این کشور درباره جزئیات پرونده اجساد سه دختری که اخیرا در سواحل طرطوس پیدا شدند و نیز اطمینان از هویت آنها و این ‌که آیا لبنانی‌ هستند یا نه، تماس‌ هایی با وزارت خارجه سوریه برقرار ساخته و همکاری ‌هایی در این باره وجود دارند و تمام تسهیلات از طرف سوریه برای تشخیص هویت این سه دختر فراهم شده است.

نفتکش ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.04.2021
آیا بحران سوخت سوریه پایان خواهد یافت؟

خانواده این سه دختر که از ساکنان روستای بزیزا در شمال لبنان هستند از دوشنبه هیچ اطلاعی از آنها نداشتند.

در شبکه‌ های اجتماعی تصاویر این سه دختر دست به دست شد تا اگر کسی اطلاعی از آنها داشت به مراجع امنیتی اطلاع دهد.

خبرگزاری فرانسه نیز در این باره به نقل از یک منبع امنیتی لبنان گزارش داد: مقامات سوریه دو روز پیش جسدهای سه خواهر لبنانی را که از یک هفته پیش گم شده‌ بودند در ساحل شهر ساحلی طرطوس کشف کردند و تحقیقات برای مشخص کردن دلایل غرق آنها در حال انجام است.

این منبع امنیتی تصریح کرد: مقامات سوریه روز جمعه جسد این سه دختر را پیدا کردند و تماس میان دو طرف سوریه و لبنانی برقرار شد تا اطمینان حاصل شود که اجساد این سه دختر متعلق به همین سه دختر ناپدید شده است.

در این راستا مقامات سوریه نیز اعلام کردند، اجساد این سه دختر تحویل طرف لبنانی داده شده و این بعد از تماس سفارت لبنان در دمشق با وزارت خارجه سوریه و بعد از شناسایی این سه دختر توسط پدرشان بود.

وفیق ابودلا معاون رئیس پلیس استان طرطوس گفت: تمام تسهیلات برای حضور پدر این سه قربانی در بیمارستان الباسل طرطوس جهت شناسایی هویت آنها فراهم شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала