وزیر بهداشت ایران، خواستار توقف رفت و آمد به ترکیه شد

© Photo / Tasnimوزیر بهداشت ایران، خواستار توقف رفت و آمد به ترکیه شد
وزیر بهداشت ایران، خواستار توقف رفت و آمد به ترکیه شد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.04.2021
Telegram
وزیر بهداشت ایران با توجه به شیوع گسترده بیماری کووید 19 در کشور ترکیه با ویروس موتاسیون یافته، خواستار توقف یک هفته ای ایاب و ذهاب از طریق مرزهای هوایی و زمینی با کشور مذکور و لزوم همکاری استانداران در این زمینه، تاکید کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران در نامه ‌ای به وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با بیماری کرونا ایران، در خصوص مسافرینی که قصد ورود و خروج به کشور را دارند، گفت: شهروندان ایرانی که در ترکیه به سر می برند و قصد ورود به کشور را دارند و همچنین اتباع کشور ترکیه که در ایران بوده و قصد خروج از کشور را دارند، می توانند با رعایت پروتکل های مربوطه و انجام تست PCR و اطمینان از عدم آلودگی اقدام به ورود و خروج کنند.

رئیس جمهور ایران: دو استان وارد موج چهارم کرونا شده است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.04.2021
رئیس جمهور ایران: دو استان وارد موج چهارم کرونا شده است

در متن نامه دکتر سعید نمکی خطاب به دکتر رحمانی فضلی آمده است: با توجه به شیوع گسترده بیماری covid-19 در کشور ترکیه با ویروس موتاسیون یافته، ضروری است، حداکثر تا 48 ساعت آینده به مدت یک هفته ایاب و ذهاب از طریق مرزهای هوایی و زمینی با کشور مذکور متوقف گردد.

بدیهی است شهروندان ایرانی که در ترکیه به سر می برند و قصد ورود به کشور را دارند و همچنین اتباع کشور ترکیه که در ایران بوده و قصد خروج از کشور را دارند، می توانند با رعایت پروتکل های مربوطه و انجام تست PCR و اطمینان از عدم آلودگی اقدام به ورود و خروج نمایند.

ضمناً جهت هموطنانی که از مرزهای زمینی و هوایی وارد کشور می شوند، ایجاد قرنطینه برای موارد مشکوک یا مثبت ضروری خواهد بود.

خواهشمند است دستور فرمایید، استانداران محترم در این زمینه همکاری و مساعدت لازم را به عمل آورند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала