رئیس جمهور روسیه و پاشینیان اوضاع در ارمنستان را بررسی کردند

© Sputnik / Asatur Yesayants /  مراجعه به بانک تصاویر ایروان
ایروان - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.02.2021
Telegram
ولادیمیر پوتین در تماس تلفنی با پاشینیان، طرفین را به خویشتنداری فراخواند.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان در یک تماس تلفنی که به ابتکار نخست وزیر ارمنستان روز 25 فوریه (پنجشنبه) برگزار شد، اوضاع در ارمنستان بررسی شد.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین این خبر را اطلاع داد و گفت که اوضاع در ارمنستان در تماس تلفنی بین رئیس جمهور روسیه و نخست وزیر ارمنستان به بحث گذاشته شد. ولادیمیر پوتین به  حفظ نظم و آرامش در ارمنستان و حل و فصل وضعیت به وجود آمده در چارچوب قانون فراخواند. ریاست کشور روسیه همچنین از تمام طرف ها خواست خویشتنداری را رعایت کنند.

هراس رسانه‌های آمریکایی از پیروزی دیگر پوتین - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.02.2021
هراس رسانه‌های آمریکایی از پیروزی دیگر پوتین

گفتنی است که امروز پنجشنبه، تجمعات طرفداران و مخالفان نخست وزیر ارمنستان در ایروان در حال برگزار شد و هر از گاهی درگیری هایی میان آنها رخ می دهد.

پیش از این ستاد کل مسلح ارمنستان با انتشار بیانیه ای خواستار کنارگیری نیکول پاشینیان از سمت نخست وزیر این کشور شد که این بیانیه موجب شد که پاشینیان، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ارمنستان را برکنار کرد.

روز پنجشنبه ۲۵ فوریه در پی برکناری رییس ستاد کل ارتش ارمنستان توسط نیکول پاشینیان نخست‌وزیر کشور، گردهمایی‌های گسترده طرفداران و مخالفان آقای پاشینیان آغاز شد. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که ارتش خواهان استعفای نخست‌وزیر شده بود.

بیانیهٔ ارتش را رییس ستاد کل نیروهای مسلح، معاون وی و فرماندهان واحدهای نظامی امضا کرده بودند.

نیکول پاشینیان این اقدام را تلاشی برای کودتای نظامی خوانده و رییس ستاد کل نیروهای مسلح را برکنار کرد.

رییس جمهور این کشور که بر اساس قانون اساسی به پیشنهاد نخست‌وزیر رییس ستاد کل نیروهای مسلح را منصوب یا عزل می‌کند، تاکنون این سند را امضا نکرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала