دریافت وام بدون ضامن برای دارندگان سهام عدالت

© Photo / IRNAدریافت وام بدون ضامن برای دارندگان سهام عدالت
دریافت وام بدون ضامن برای دارندگان سهام عدالت - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.02.2021
Telegram
متقاضیان برای دریافت تسهیلات بانکی و کارت اعتباری سهام عدالت نیاز به ضامن ندارند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، موسوی، نماینده وزارت اقتصاد اطلاع داد: شبکه بانکی تلاش کرد خدماتی برای دارندگان سهام عدالت طراحی کند تا بتوانند نیاز‌های اساسی‌ و خردشان را مبتنی بر دارایی‌شان برطرف کنند. از این رو همه کسانی که سهام عدالت دارند، می‌توانند درخواست خود را برای دریافت تسهیلات به‌صورت غیرحضوری از درگاه‌ها‌ی تعیین‌شده ارسال کند.

موسوی بیان داشت که دریافت کارت اعتباری و استفاده از این تسهیلات، نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک‌ها نیست و افزود: متقاضیان در بانک ملی از طریق سامانه ایوا و در بانک تجارت از طریق سامانه زمرد اقدام کنند.

نماینده وزارت اقتصاد خاطر نشان کرد: مدارک مورد نیاز مدارک هویت‌سنجی است و بر اساس هماهنگی‌ها با سازمان بورس، این کارت‌ها حداکثر ظرف یک هفته قابل استفاده خواهد بود.

 رئیس مجلس ایران: بودجه 1400 تا پایان سال نهایی می شود - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.02.2021
رئیس مجلس ایران: بودجه 1400 تا پایان سال نهایی می شود

وی در ادامه گفت: فعلاً دو بانک آماده ارائه این خدمات هستند و در روز‌های آتی برای سایر بانک‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد ضمن اینکه کسانی هم که در این دو بانک حساب ندارند، می‌توانند با افتتاح حساب از این تسهیلات استفاده کنند.

موسوی افزود: تمهیداتی در نظر گرفته شده است که از کارت فیزیکی هم استفاده نشود و خرید از طریق کیوآرکد انجام شود.

وی تاکید کرد که "بازپرداخت این تسهیلات سه‌ساله است" و بیان داشت: نرخی که در نظر گرفته شده 18 درصد است، اما اگر مصرف‌کننده آخر هر ماه تسویه کند، هیچ سودی از او هم گرفته نمی‌شود. ارزش کارت‌های اعتباری 50 یا 60 درصد میزان دارایی سهام عدالت افراد است و سازمان بورس می‌تواند آن را به‌عنوان وثیقه بگذارد، از این رو پرداخت این تسهیلات نیاز به ضامن ندارد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала