تلاش برای ایجاد اختلاف میان ارتش لبنان و حزب ‌الله بی فایده است

© AP Photo / Bilal Husseinتلاش برای ایجاد اختلاف میان ارتش لبنان و حزب ‌الله بی فایده است
تلاش برای ایجاد اختلاف میان ارتش لبنان و حزب ‌الله بی فایده است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.02.2021
Telegram
تحلیلگر استراتژیک لبنانی اظهار داشت: اگر مقامات انگلیس یا هر کشور دیگری فکر می ‌کنند می ‌توانند با این گونه اقدامات خود میان ارتش لبنان و حزب ‌الله اختلاف ایجاد کنند، کاملاً در اشتباه به ‌سر می ‌برند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، وزارت دفاع انگلیس روز شنبه ۱۰۰ دستگاه خودروی زرهی لندروور را تحویل ارتش لبنان داد که قرار است نحوه استفاده از آنها از سوی یک تیم انگلیسی به نیروهای لبنانی آموزش داده شود.

چهره اصولگرای ایرانی : باید با آمریکا قدم به قدم همراه شویم - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.02.2021
چهره اصولگرای ایرانی : باید با آمریکا قدم به قدم همراه شویم

وزارت دفاع انگلیس در بیانیه خود هدف از تحویل این خودروها را کمک به ارتش لبنان جهت دفاع از نقاط مرزی با سوریه، منع عناصر تروریستی از ورود به اروپا و مبارزه با قاچاق مواد مخدر و سلاح در مرزها عنوان کرده است.

در همین رابطه، شارل ابی نادر تحلیلگر استراتژیک لبنانی تأکید کرد: اگر مقامات انگلیس یا هر کشور دیگری فکر می ‌کنند می ‌توانند با این گونه اقدامات خود میان ارتش لبنان و حزب ‌الله اختلاف ایجاد کنند، کاملاً در اشتباه به‌ سر می ‌برند.

وی افزود: البته اگر قصد و نیت دولت انگلیس در این اقدام تنها کمک امنیتی و نظامی به ارتش لبنان باشد از آن استقبال می ‌کنیم اما من معتقدم آنها با این اقدام، در صدد فشار بر مقاومت لبنان و قطع ارتباط آن با ارتش سوریه هستند.

ابی نادر تأکید کرد: البته لبنانی ‌ها نسبت به این گونه تحرکات هوشیار هستند و از اهداف غربی ‌ها در این مسائل آگاهی دارند. تاکنون نیز ما شاهد تنش یا اختلافی میان ارتش لبنان و مقاومت نداشته ‌ایم.

وی با اشاره به اینکه مقاومت همواره تلاش داشته است از ارتش سوریه در راستای حفظ امنیت این کشور حمایت کند، افزود: همه تجهیزاتی که در اختیار ارتش لبنان قرار دارد بر مبنای تصمیم ساختارهای حاکمیتی در راستای امنیت کشور مورد استفاده قرار می ‌گیرند و این مسئله‌ ای مشروع و مقبول است، البته باید توجه داشت برخی در تلاش هستند با کمک ‌های خود به ارتش لبنان برخی خواسته ‌ها و مطالبات را بر حکومت و ارتش تحمیل کنند که این مسئله هرگز قابل پذیرش نیست و البته ارتش لبنان و مقاومت به ‌خوبی در این باره هوشیار هستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала