موشک ساخت اسپیس ایکس ۶۰ ماهواره اینترنتی را به مدار زمین رساند + عکس

© Sputnik / NASA / Joel Kowsky /  مراجعه به بانک تصاویر موشک ساخت اسپیس ایکس ۶۰ ماهواره اینترنتی را به مدار زمین رساند + عکس
موشک ساخت اسپیس ایکس ۶۰ ماهواره اینترنتی را به مدار زمین رساند + عکس  - اسپوتنیک ایران
Telegram
اسپیس ایکس یک موشک فالکون۹ را همراه ۶۰ ماهواره اسپیس ایکس به مدار زمین فرستاد. همچنین نمونه اولیه موشک استارشیپ این شرکت نیز یک آزمایش احتراق استاتیک را با موفقیت پشت سر گذاشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  خبرگزاری مهر ، شرکت اسپیس ایکس یک موشک فالکون ۹ را برای هفتمین بار به فضا فرستاد که یک رکورد به حساب می آید.

​این موشک  فالکون ۹ که از مقر فضایی کیپ کاناورال  پرتاب شد، ۶۰ ماهواره اینترنتی استارلینک را به مدار زمین برد. حدود ۹ دقیقه پس از پرتاب قسمت اول موشک به زمین بازگشت و روی یکی از پهپاد کشتی های اسپیس ایکس در اقیانوس آتلانتیک فرود آمد. این بیست و سومین عملیات پرتاب اسپیس ایکس در سال جدید و صدمین عملیات  پرتاب فالکون ۹ در کل به حساب می آید. 

علاوه بر آن این شرکت اعلام کرد موتورهای نمونه اولیه استارشیپ(SN۸) بر این انجام آزمایش احتراق استاتیک روشن شدند. آزمایش مذکور درتاسیسات بوکاچیکا اسپیس ایکس انجام شده است. در آزمایش احتراق استاتیک  موتورهای موشک در حالی روشن می شوند که این ابزار با طناب هایی به زمین متصل است.

قرار است نمونه اولیه SN۸ تست پروازی انجام دهد و به ارتفاع ۱۵ کیلومتری پرتاب شود و آزمایش روز گذشته نیز در راستای انجام این تست پرواز انجام شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала