بیش از 600 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا طی یک روز

© REUTERS / Maxim Shemetovبیش از 600 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا طی یک روزد
بیش از 600 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا طی یک روزد - اسپوتنیک ایران
Telegram
در جهان طی یک روز 11752 نفر بر اثر ابتلا به کووید -19 جان خود را از دست دادند.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به داده‌های سازمان جهانی بهداشت، طی یک روز بیش از 641 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا در جهان به ثبت رسیده است. در جهان طی یک روز 11752 نفر بر اثر ابتلا به کووید -19 جان خود را از دست دادند.

متخصصان بیش از هر جای دیگر در اروپا تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا را به ثبت رساندند (بیش از 276000 نفر)، در آمریکای جنوبی و شمالی (بیش از 257000 نفر) و کلا در جهان بیش از 57 میلیون و 200 هزار نفر  به این بیماری مبتلا شده اند که از این تعداد بیش از 1 میلیون و 300 هزار نفر درگذشتند.

سازمان توسعه بین المللی ایالات متحده - اسپوتنیک ایران
آمریکا ۲۷ میلیون دلار برای پیشبرد منافع خود در جهان اختصاص می دهد

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала