ممکن است بایدن از دولت ترامپ به دادگاه شکایت کند

© REUTERS / TOM BRENNERممکن است بایدن از دولت ترامپ به دادگاه شکایت کند
ممکن است بایدن از دولت ترامپ به دادگاه شکایت کند - اسپوتنیک ایران
Telegram
بر اساس گزارش رسانه ها ، جو بایدن که به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا انتخاب شده، احتمال داده که علیه دولت دونالد ترامپ که وی را به عنوان رئیس جمهور منتخب قبول نکرده ، به دادگاه شکایت کند.

به گزارش اسپوتنیک، در یک کنفرانس مطبوعاتی ، از بایدن سوال شد که آیا او واقعاً تقدیم دادخواست به دادگاه علیه دولت فعلی و اداره خدمات عمومی (GSA) آمریکا را که باید چراغ سبز برای  انتقال رسمی قدرت نشان دهد ، رد نمی کند؟

بایدن در پاسخ گفت: "ما این را رد نمی کنیم."

بایدن از سیاست آینده آمریکا نسبت به ایران ، روسیه و چین سخن گفت  - اسپوتنیک ایران
وزارت بهداشت آمریکا از همکاری با بایدن خودداری کرد

در همان زمان ، وی عدم تمایل ترامپ برای پذیرش شکست خود در انتخابات را غیرمسئولانه خواند. این سیاستمدار افزود: "پیام های فوق العاده مضر در مورد چگونگی عملکرد دموکراسی برای همه جهانیان  ارسال می شود. من فقط فکر می کنم این کاملا غیرمسئولانه است"

پیش از این ، روزنامه پولیتیکو نوشته بود که امیلی مورفی رئیس GSA ، از پیروی از تشریفات رسمی و به رسمیت شناختن رهبری بایدن خودداری می کند.

پخش زنده انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا
ممکن است بایدن از دولت ترامپ به دادگاه شکایت کند - اسپوتنیک ایران
پخش زنده انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا

رون کلاین ، که بایدن قصد دارد وی را به عنوان رئیس دفتر کاخ سفید منصوب کند ، گفت که GSA باید انتقال قدرت را در هفته آینده تصویب کند.

انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده در تاریخ 3 نوامبر برگزار شد. طبق اطلاعات اولیه ، بایدن پیروز شده و بزرگترین رسانه های آمریکایی این خبر را اعلام کردند  اما  با این حال دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی  ادعا می کند که انتخابات هنوز به پایان نرسیده است. تعدادی از رهبران کشورهای گوناگون جهان پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا را تبریک گفته اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала