سخنرانی سخنگوی کاخ سفید توسط فاکس نیوز قطع شد

© AP Photo / Patrick Semanskyسخنرانی سخنگوی کاخ سفید توسط فاکس نیوز قطع شد
سخنرانی سخنگوی کاخ سفید توسط فاکس نیوز قطع شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
لحظاتی پس از شروع کنفرانس خبری کمپین دونالد ترامپ که در آن سخنگوی کاخ سفید دموکرات‌ ها را به "استقبال از تقلب" و "رای ‌گیری غیرقانونی" متهم کرد، مجری شبکه خبری فاکس نیوز پخش مستقیم این سخنرانی را قطع کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از یاهو نیوز، نیل کاووتو مجری شبکه خبری فاکس نیوز در حین قطع فیلم مربوط به این سخنرانی بیان کرد: فکر می ‌کنم که باید رو راست باشیم. کایلی مک ‌انانی سخنگوی کاخ سفید طرف دیگر رقابت‌ های انتخابات را به استقبال از تقلب و رای‌ گیری غیرقانونی متهم می ‌کند. تا زمانی که مک‌ انانی اسناد و مدارک معتبری برای اثبات ادعاهای خود ارائه ندهد، نمی ‌توانم این فیلم را پخش کنم. می‌خواهم مطمئن شوم که آنها اسناد و مدارکی برای اثبات ادعاهای خود دارند. اینکه طرف مقابل را به تقلب و تخلف در انتخابات متهم کنیم، اتهام بسیار بزرگی است.

تقابل بایدن و ایران در صورت ورود به کاخ سفید - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
تقابل بایدن با ایران در صورت ورود به کاخ سفید

مک ‌انانی ادعاهای مقامات کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا را تکرار کرد که در حقیقت توضیح می‌ دهد چرا ترامپ شکست خود در برابر جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا از حزب دموکرات را نمی‌ پذیرد؛ بایدنی که ۲۹۰ رای الکترال را بدست آورده در حالی که ترامپ تنها ۲۱۴ رای الکترال را از آن خود کرده و هنوز آرای الکترال سه ایالت اعلام نشده است.

مک ‌انانی مدعی شد که مقامات انتخاباتی پنسیلوانیا ناظران کمپین انتخاباتی ترامپ را در هنگام شمارش آرا در فاصله‌ های دوری نگه داشتند و همچنین از دادگاه عالی این ایالت به خاطر "غرض‌ ورزی و تعصب علیه ترامپ" انتقاد کرد.

با توجه به اینکه ۹۹ درصد از آرا در پنسیلوانیا شمارش شده است، بایدن با بیش از ۴۵ هزار رای از ترامپ پیشتاز است.

رانا مک ‌دنیل رئیس کمیته ملی جمهوری ‌خواهان که پس از مک ‌انانی سخنرانی کرد، مدعی یک سری تخلفات در ایالت میشیگان شد اما از ارائه جزئیات به خبرنگاران امتناع کرد.

وی گفت: ناظران حزب جمهوری ‌خواه در بخش وین واقع در ایالت میشیگان از حق قانونی برای نظارت بر این انتخابات منع شدند و عمدا در بی ‌اطلاعی نگه داشته شدند. مقامات انتخاباتی پنجره‌ ها را پوشانده و درها را بسته ‌اند.

مک ‌دنیل افزود: هزاران گزارش درباره تهدید و ارعاب ناظران انتخاباتی حزب جمهوری‌ خواه وجود دارد و آنها قادر نیستند تا وظیفه خود را انجام دهند.

مک‌انانی در پاسخ به اصرار خبرنگاران در خصوص اینکه آیا وی سند و مدرکی دال بر وجود آرای تقلبی در صندوق‌ های رای در اختیار دارد یا خیر، گفت:‌ چیزی که ما اکنون از شما می ‌خواهیم این است که صبور باشید.

تاکنون سناتور میچ مک ‌کانل رهبر اکثریت سنا و دیگر جمهوری ‌خواهان نظر مثبت خود را نسبت به استراتژی قانونی کمپین ترامپ برای تغییر نتایج انتخابات ابراز کرده‌ اند.

برخی دیگر از مجریان شبکه خبری فاکس نیوز نیز نسبت به ادعاهای ترامپ شک و تردید دارند البته هیچ یک از آنها به اندازه کاووتو صریح نبوده ‌اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала