ابراز خرسندی آمریکا از کمک عربستان به عادی‌سازی روابط اعراب با اسرائیل

© AP Photo / Evan Vucciابراز خرسندی آمریکا از کمک عربستان به عادی‌سازی روابط اعراب با اسرائیل
ابراز خرسندی آمریکا از کمک عربستان به عادی‌سازی روابط اعراب با اسرائیل  - اسپوتنیک ایران
Telegram
سفیر آمریکا در اسرائیل اعلام کرد عربستان سعودی به شکل بزرگی در عادی‌سازی روابط دو کشور امارات و بحرین با "اسرائیل" کمک کرد و ما به اراده این کشور در حرکت با روند خاص خودش احترام می‌گذاریم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اسرائیل درباره احتمال پیوستن عربستان به روند عادی‌سازی با اراضی اشغالی گفت: باید به خواست حاکمیت عربستان احترام گذاشت و اجازه داد عربستان با روند خاص خودش حرکت کرده و با شرایط آنگونه که مناسب می‌بیند، برخورد کند.

فریدمن افزود: دوست ندارم سخنگوی عربستان باشم اما این کشور به صورت کاملا آشکاری به روند عادی‌سازی با دو کشور امارات و بحرین کمک بزرگی کرد.

آیا باور می کردید عرب ها و اسرائیل اینقدر عاشق و معشوق باشند؟ - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
آیا باور می کردید عرب ها و اسرائیل اینقدر عاشق و معشوق باشند؟

سفیر آمریکا در اسرائیل ادامه داد: پروازها از فرودگاه بن گوریون به بحرین تنها کمی بیش از سه ساعت طول می‌کشد در حالی که همین پروازها پیش از اینکه عربستان با عبور هواپیماهای "اسرائیلی" از آسمانش موافقت کند، هفت ساعت طول می‌کشیدند.

او در پایان با اشاره به اینکه نباید از اهمیت این مساله کاست چرا که نشانه بسیار مهمی است، از کمک‌های عربستان تا این لحظه ابراز خرسندی کرد و گفت: امیدوارم این کمک‌ها از این به بعد بیشتر شوند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала