هشدار پارلمان لبنان درباره فشارهای آمریکا

© AFP 2022 / Joseph Eidپارلمان لبنان
پارلمان لبنان - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون سیاسی رئیس پارلمان لبنان درباره فشارهای واشنگتن در زمینه درگیری لبنان با اسرائیل و نقش لبنان در منطقه و نیز تلاش ‌های آن برای تغییر موازنه ‌های قدرت در عرصه داخلی این کشور هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه خبری العهد، علی حسن خلیل معاون سیاسی نبیه بری رئیس پارلمان لبنان، در مصاحبه‌ ای با خبرگزاری یونیوز تأکید داشت: توافق چارچوب مذاکرات با رژیم اشغالگر اسرائیل برای ترسیم مرزها حقوق لبنان در دفاع و مقاومت را حفظ می‌ کند.

مكرون: از خيانت رهبران لبنان احساس شرم مى كنم  - اسپوتنیک ایران
مكرون: از خيانت رهبران لبنان احساس شرم مى كنم

وی خاطرنشان کرد: وزارت دارایی در هر دولتی متعلق به گروه شیعه بوده و توافق قطعی در این زمینه صورت گرفته است.

حسن خلیل افزود: سعد حریری رئیس جریان المستقبل در تشخیص خود دچار اشتباه شده و ما کسی نیستیم که مانع تشکیل دولت شده باشیم. ما تعامل مثبتی با نامزدی سعد حریری برای نخست ‌وزیری داریم و راه برای همه نسخه‌ های مطرح‌ شده برای تشکیل دولت آینده با تأکید بر مشارکت همه احزاب باز است. ما خواهان به نتیجه رسیدن مذاکرات در روند انتخاب نخست ‌وزیر بر اساس قواعدی که اجازه تشکیل سریع دولتی کارآمد را بدهد هستیم.

معاون سیاسی رئیس پارلمان لبنان تصریح کرد: برخی از موانعی را که در دوره نامزدی مصطفی ادیب برای تشکیل دولت به وجود آمد می ‌توان بررسی کرد تا این اتفاق دوباره تکرار نشود. اکنون اولویت، اجرای برنامه اصلاحات در دولت آینده است تا امکان دریافت کمک ‌ها از مؤسسه‌ های بین ‌المللی و صندوق بین ‌المللی پول و بانک جهانی و کشورهای دوست و برادر لبنان فراهم شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала