سیاستمدار آلمانی خواستار جلوگیری از آغاز "عصر یخبندان" در روابط با روسیه شد

CC BY 2.0 / Steffen Voß / Bundestagچرا دیدار ویدیویی نمایندگان پارلمان های آلمان و ایران بطور ناگهانی لغو شد؟
چرا دیدار ویدیویی نمایندگان پارلمان های آلمان و ایران بطور ناگهانی لغو شد؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
ولفگانگ کوبیکی ، معاون پارلمان آلمان گفت ، روابط روسیه و آلمان نباید به خاطر وضعیت فعلی در رابطه با قضیه آلکسی ناوالنی، چهره مخالف حکومت روسیه رو به سردی گرائیده و به سوی"عصر یخبندان" بلغزد.

به گزارش اسپوتنیک، ولفگانگ کوبیکی تأکید کرد که در این وضعیت مسائل زیادی وجود دارد که باید در  راستای منافع مشترک و بدون مطرح کردن اتهامات زودرس روشن شوند.

معاون پارلمان آلمان در عین حال خاطرنشان كرد كه حتی امروز نیز روابط خاص بین آلمان شرقی و روسیه حفظ شده است و "سیاست منطقی در قبال روسیه" باید این نکات را در نظر بگیرد.

معاون رئیس پارلمان آلمان در پایان گفت: "روسیه یک شریک مهم در خانه مشترک اروپایی بوده و خواهد ماند. صلح پایدار در اروپا فقط به همراه روسیه و نه علیه آن وجود خواهد داشت."

توضیحات رئیس پارلمان روسیه درباره اتهامات ناوالنی به پوتین  - اسپوتنیک ایران
توضیحات رئیس پارلمان روسیه درباره اتهامات ناوالنی به پوتین

بیستم ماه اوت الکسی ناوالنی  در راه بازگشت از شهر تومسک سیبری به مسکو در هواپیما حالش بد شد و به همین دلیل هواپیما ناچار به فرود اضطراری در شهر اومسک شد. پزشکان اومسک تشخیص اصلی را نوعی اختلال متابولیک عنوان کردند که باعث افت شدید قند خون می شود. دلایل آن هنوز روشن نشده است، اما در بررسی ها و آزمایشات پزشکان اومسک، اثری از سم در خون ناوالنی یافت نشد.

ناوالنی برای معالجه به آلمان منتقل شد. دولت آلمان پیشتر اعلام کرد که بر اساس نتایج حاصله توسط  متخصصان یک آزمایشگاه نظامی در این کشور، الکسی ناوالنی با عنصری از گروه مواد سمی فلج کننده اعصاب موسوم به "نوویچوک" مسموم شده است. این در حالی است که وزارت خارجه روسیه گزارش های آلمانی ها  درباره ناوالنی را بی اساس دانسته است. کلینیک پزشکی شاریته در برلین روز دوشنبه اعلام کرد، که وضعیت سلامتی الکسی ناوالنی بهبود یافته و وی از حالت کما بیرون آمده است.

23 سپتامبر اطلاع دادند که ناوالنی از بیمارستان مرخص شده است ، وضعیت او رضایت بخش است و  پزشکان امیدوار بهبودی کامل او هستند .

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала