توضیحات رئیس پارلمان روسیه درباره اتهامات ناوالنی به پوتین

© Sputnik / Vladimir Fedorenko /  مراجعه به بانک تصاویر توضیحات رئیس پارلمان روسیه درباره اتهامات ناوالنی به پوتین
توضیحات رئیس پارلمان روسیه درباره اتهامات ناوالنی به پوتین  - اسپوتنیک ایران
Telegram
ویچسلاو والودین ، رئیس دوما، مجلس نمایندگان پارلمان روسیه سخنان آلکسی ناوالنی، چهره مخالف حکومت روسیه را مورد تفسیر قرار داد که از دست داشتن ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور کشور پ در مسمومیت خود سخن گفته است.

 به گزارش اسپوتنیک، ویچسلاو والودین اظهار داشت همه از خلبانان و پزشکان گرفته تا رئیس جمهور روسیه با صادقانه در نجات الکسی ناوالنی شرکت داشتند . اتهامات وی در مورد مسمومیت سخنان یک فرد بی شراقت است.

پیش از این ، ناوالنی ، در مصاحبه با روزنامه آلمانی اشپیگل ، گفته بود كه پوتین در مسمومیت وی دست داشته است.

رئیس دوما "ناوالنی بی شرم و رذیل است. پوتین جان او را نجات داد. اگر آنچه برای او اتفاق افتاد توسط سرویس های ویژه کشورهای غربی هدایت شده باشد  ، اظهارات او با  این منطق مطابقت دارد. همه از خلبانان و پزشکان گرفته تا رئیس جمهور روسیه با صادقانه در نجات الکسی ناوالنی شرکت داشتند".

اولین مصاحبه ناوالنی پس از خارج شدن از حالت کما  - اسپوتنیک ایران
اولین مصاحبه ناوالنی پس از خارج شدن از حالت کما

بیستم ماه اوت الکسی ناوالنی  در راه بازگشت از شهر تومسک سیبری به مسکو در هواپیما  حالش بد شد و به همین دلیل هواپیما ناچار به فرود اضطراری در شهر اومسک شد. پزشکان اومسک تشخیص اصلی را نوعی اختلال متابولیك عنوان کردند که باعث افت شدید قند خون می شود. دلایل آن هنوز روشن نشده است، اما در بررسی ها و آزمایشات پزشکان اومسک، اثری از سم در خون ناوالنی یافت نشد.

ناوالنی برای معالجه به آلمان منتقل شد. دولت آلمان پیشتر اعلام کرد که بر اساس نتایج حاصله توسط  متخصصان یک آزمایشگاه نظامی در این کشور، الکسی ناوالنی با عنصری از گروه مواد سمی فلج کننده اعصاب موسوم به "نوویچوک" مسموم شده است. این در حالی است که وزارت خارجه روسیه گزارش های آلمانی ها  درباره ناوالنی را بی اساس دانسته است. کلینیک پزشکی شاریته در برلین روز دوشنبه اعلام کرد، که وضعیت سلامتی الکسی ناوالنی بهبود یافته و وی از حالت کما بیرون آمده است.

23 سپتامبر اطلاع دادند که ناوالنی از بیمارستان مرخص شده است ، وضعیت او رضایت بخش است و  پزشکان امیدوار بهبودی کامل او هستند .

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала