آلمان درخواست روسیه برای دسترسی کنسولی به ناوالنی را رد کرد

© Sputnik / Natalia Seliverstova /  مراجعه به بانک تصاویر آلمان درخواست روسیه برای دسترسی کنسولی به ناوالنی را رد کرد
آلمان درخواست روسیه برای دسترسی کنسولی به ناوالنی را رد کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که آلمان درخواست سفارت روسیه برای دسترسی کنسولی به ناوالنی را رد کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه در واکنش به بیانیه بوندستاگ در خصوص "عدم آمادگی روسیه برای گفتگو با آلمان در چارچوب سازوکارهای دو جانبه تخصصی" اعلام داشت: وزارت خارجه آلمان درخواست سفارت روسیه برای دسترسی کنسولی به ناوالنی را رد کرده است.

وزارت خارجه روسیه یادآور شد که ۲۴ سپتامبر دادستانی کل روسیه چهارمین درخواست کمک حقوقی در این زمینه را تهیه و به طرف آلمانی ارسال نموده است. روسیه همچنان مصمم به دریافت پاسخ طرف آلمانی به این درخواست است.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: روسیه همچنان پاسخ سوالات خود را دریافت نکرده است. همچنین درخواست سفارت روسیه برای دسترسی کنسولی به ناوالنی، از سوی وزارت خارجه آلمان رد شده است.

چرا دیدار ویدیویی نمایندگان پارلمان های آلمان و ایران بطور ناگهانی لغو شد؟ - اسپوتنیک ایران
سیاستمدار آلمانی خواستار جلوگیری از آغاز "عصر یخبندان" در روابط با روسیه شد

وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه برای بررسی وضعیت ناوالنی درنظر گرفتن عقاید پزشکان آلمانی نیز اهمیت دارد، تاکید کرد: برای پزشکان آلمانی که به روسیه آمده بودند، دسترسی بدون مانع به ناوالنی و نتایج درمان وی در بیمارستان اومسک ایجاد گردید و آن ها اسناد مربوط به انتقال وی تحت مراقبت های تخصص خود را به امضا رساندند.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: به عاملان راه اندازی کارزار تحریک آمیز جهت "اهریمن سازی از روسیه" و تضعیف روابط دوجانبه توصیه می کنیم عاقلانه رفتار کنند، آمادگی کامل روسیه برای گفتگوهای شفاف، عادلانه و مبتنی بر حقایق در خصوص وضعیت ناوالنی همچنان پابرجاست.

بیستم اوت الکسی ناوالنی از چهره های اپوزیسیون روسیه در راه بازگشت از شهر تومسک به مسکو در هواپیما دچار کسالت شد و به همین دلیل هواپیما ناچار به فرود اضطراری در شهر اومسک شد. پزشکان اومسک دلیل وضعیت وی را اختلال در سیستم متابولیک دانستند که علت اصلی آن هنوز روشن نشده است، اما در بررسی ها و آزمایشات پزشکان اومسک، اثری از سم در خون ناوالنی یافت نشد.

ناوالنی برای معالجه به آلمان منتقل شد. دولت آلمان پیشتر اعلام کرد که بر اساس نتایج حاصله توسط  متخصصان یک آزمایشگاه نظامی در این کشور، الکسی ناوالنی با عنصری از گروه مواد سمی فلج کننده اعصاب موسوم به "نوویچوک" مسموم شده است. این در حالی است که وزارت خارجه روسیه گزارش های آلمانی ها  درباره ناوالنی را بی اساس دانسته است. کلینیک پزشکی شاریته در برلین روز دوشنبه اعلام کرد، که وضعیت سلامتی الکسی ناوالنی بهبود یافته و وی از حالت کما بیرون آمده است. ۲۳ سپتامبر اطلاع دادند که ناوالنی از بیمارستان مرخص شده است، وضعیت او رضایت بخش است و پزشکان امیدوار بهبودی کامل او هستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала